Na Podkarpaciu wykryto nowe ogniska koronawirusa. Odnotowano je w powiecie łańcuckim, przemyski, stalowo wolskim oraz strzyżowskim.
W zakładzie Opiekuńczo-Pielęgnacyjnym w Handzlówce (powiat łańcuckim) wykryto nowe ognisko zakażeń koronawirusem. Łącznie potwierdzono 34 pozytywne przypadki, w tym u 3 osób z personelu oraz 31 pacjentów.

Drugie ognisko odnotowano na terenie Oddziału Psychogeriatrycznego, w Wojewódzki Szpitalu Psychiatrycznym w Żurawicy. W wyniku przeprowadzanych tam badań łącznie potwierdzono tam 5 pozytywnych przypadków zakażenia SARS CoV-2, wszystkie u osób z personelu medycznego.

Z kolei trzecie ognisko wykryto na terenie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stalowej Woli. W wyniku przeprowadzanych badań łącznie w ognisku potwierdzono 9 pozytywnych przypadków zakażenia SARS CoV-2, w tym u 3 pracowników i 6 podopiecznych ośrodka.

Natomiast czwarte ognisko wykryto na terenie Domu Dziecka w Żyznowie. W wyniku przeprowadzanych tam badań łącznie potwierdzono 8 pozytywnych przypadków zakażenia SARS CoV-2 u 4 wychowawców i u 4 wychowanków domu.