Nieco ponad 1,5 h trwał mecz w ramach 14. kolejki PlusLigi, w którym to Trefl Gdańsk zdecydowanie wygrał z Asseco Resovią Rzeszów. MVP spotkania został Marcin Janusz.
W najciekawiej zapowiadającym się meczu 14. kolejki PlusLigi Asseco Resovia Rzeszów przegrała na wyjeździe z Treflem Gdańsk. Mecz był wyrównany zaledwie tylko w drugim secie. MVP spotkania został wybrany rozgrywający Marcin Janusz.

Składy:

Trefl Gdańsk: Lipiński, Janusz, Sasak, Mika, Mordyl, Crer i Olenderek

Asseco Resovia Rzeszów: Krulicki, Drzyzga, Cebulj, Butryn, Taht, Tammemaa i Pottera, oraz Domagała, Woicki, Jendryk i MariańskiW pierwszym secie Trefl Gdańsk całkowicie zdominował siatkarzy Asseco Resovii Rzeszów. Goście grali słabo w każdym elemencie. Gdańsk punktował swoich rywali jak rasowy bulterier. Ich przewaga rosła jak na drożdżach, co w efekcie skończyło 25:18.

Druga partia zaczęła się w bardzo podobny sposób do pierwszej. Jednak już po chwili widać było, że przegrana rzeszowian w poprzednim secie podziałała na nich jak zimny prysznic, bo goście wzięli się do roboty i zaczęli odrabiać straty. Jednak Asseco Resovia nie umiała w końcówce postawić kropki nad "i", w wyniku czego przegrali oni drugiego esta po grze na przewagi 26:24.

Trzeci set miał bardzo podobny przebieg jak pierwszy. Gdańszczanie już na początku osiągnęli kilkupunktową przewagę, systematycznie ją utrzymując. Co prawda w drugiej połowie seta rzeszowianom udało się nieco zniwelować przewagę za pomocą zagrywek Fabiana Drzyzgi, jednak Gdańszczanie bardzo szybko się otrząsnęli i wygrali tego seta 25:20.