Trwają prace przy wieży widokowej w Malawie. Miejsce to odwiedza już wielu ludzi, mimo że obiekt nie został jeszcze oficjalnie otwarty dla zwiedzających.
W niedzielne popołudnie udaliśmy się "na Magdalenkę", żeby zobaczyć postępy w budowie wieży widokowej. Na miejscu okazało się, że wieża już stoi, jednak otoczenie obiektu jest jeszcze w powijakach.

Wejście na wieżę zabezpieczone jest prowizorycznym łańcuchem zapiętym na kłódkę. Takie "zabezpieczenie" nie stanowi jednak żadnej przeszkody. Odwiedzający nic sobie z tego nie robią i całymi rodzinami szturmują to miejsce.

Wieża widokowa w Malawie już otwarta dla zwiedzających?
Rodzinna wycieczka na wieżę w Magdalence


Zwiedzający ze szczytu wieży mogą podziwiać widoki na okoliczne miejscowości, a przy dobrej pogodzie będzie można dostrzec nawet Tatry oraz Bieszczady.

Budowa wieży widokowej w Malawie odbyła się w ramach projektu "Kompleksowa rewitalizacja wzgórza Marii Magdaleny w miejscowości Malawa". Koszt tej inwestycji wynosił 6 335 000,00 zł, w tym kwota dofinansowania w wysokości 3 917 961,08 zł.

Jest ona realizowana dzięki dofinansowaniu ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, przeznaczonych dla Stowarzyszenia Rzeszowski Obszar Funkcjonalny w ramach projektu “Kompleksowa rewitalizacja na terenie ROF”.

W ramach rewitalizacji obiektów na terenie Gminy Krasne zaplanowano przebudowę i zmianę użytkowania dawnego Domu Ludowego w Malawie pod potrzeby utworzenia Klubu Integracji Wielopokoleniowej. Rewitalizacja zakłada:
– modernizację istniejącej ścieżki rowerowej przebiegającej w śladzie drogi Malawa-Podkościółek,
– utworzenie miejsc rekreacji i wypoczynku na działkach nr ewid. 3397/2 (strefa rekreacji i wypoczynku z wieżą widokową oraz mini obserwatorium astronomicznym), 1675, 1676/3, 1676/4 (park wielopokoleniowy z szachami oraz placem zabaw).

Oficjalne oddanie inwestycji do użytku jest planowane na I kwartał 2021 roku.