- Nie podjęliśmy jeszcze decyzji odnośnie tego, czy zapowiadane testy przesiewowe na koronawirusa będą obowiązkowe. Będzie ją komunikować jeszcze w tym tygodniu - mówił w porannym wywiadzie Adam Niedzielski, Minister Zdrowia.
W sobotę na konferencji prasowej wspólnie z Premierem Morawieckim minister zdrowia zapowiadał wykonywanie testów przesiewowych na koronawirusa. Według jego słów miałyby one objąć trzy województwa: Małopolskie, Śląskie oraz Podkarpackie. Minister zapowiadał także, że w najbliższym czasie będzie opracowany cały model logistyczny. Więcej o tej sprawie oraz nowych obostrzeniach pisaliśmy tutaj: Minister zapowiada testy przesiewowe na Podkarpaciu

Szef resortu zdrowia odniósł się do tego także dzisiaj w porannym wywiadzie RMF u Roberta Mazurka.

- Ostateczne decyzje nie zostały jeszcze podjęte, w jaki sposób będą one wykonywane. Zakomunikujemy je w tym tygodniu - mówił Minister Niedzielski.

Według jego słów w tym aspekcie brane są pod uwagę dwa warianty. - W jednym z nich damy uprawienia lekarzom rodzinnym. Każdy będzie mógł przyjść i zostać przebadany. Drugi model to wykorzystanie całej sieci punktów drive-thru. W tym przypadku pewnie będzie to obowiązkowe - dodawał Niedzielski.