Pandemia koronawirusa sprawiła, że Kino Zorza znalazło się na granicy między upadkiem a dalszym istnieniem. Pracownicy jednak nie poddają się i zapowiadają kolejną walkę o uratowanie najstarszego kina w naszym mieście.
Równo miesiącu temu pisaliśmy w artykule Kino Zorza walczy o przetrwanie, w jak fatalnym miejscu znajduje się Kino Zorza. Mimo wsparciu ze strony Rządu oraz indywidualnych osób, kino nadal potrzebuje pomocy oraz wsparcia. Nie ułatwia tego fakt, że wczoraj Rząd wydał oświadczenie o dalszym zamknięciu kin, teatrów, filharmonii czy restauracji.

Od 1 grudnia, dyrekcja postanowiła otworzyć kasę kina i prowadzić dalszą sprzedaż Voucherów wspierających kino Zorza. Zachęcają także do ich zakupu, jako prezentu dla najbliższych osób na Mikołaja czy pod choinkę. W oficjalnym komunikacie możemy przeczytać:

- Dla kina to ogromne wsparcie, no i mamy nadzieję, że również miła niespodzianka dla obdarowanej osoby. Przecież kiedyś znowu będzie normalnie.... Chociaż musimy przyznać, że bardzo ciężko nam uwierzyć, że w tym roku nie będziemy Was gościć w Mikołaja, czy na świątecznych seansach w kinie. Nadal można przekazać kody zakupione online dla dzieci z Domu Dziecka, dla dzieci z Regionalnej Placówki Opiekuńczo-Terapeutycznej "Tęczowy Domek" oraz dla rodzeństwa podopiecznych Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci. To Wy uratujecie kino Zorza. Tylko dzięki Wam przetrwamy. Wiemy, że jesteście z nami! Za co dziękujemy z całego serca ❤️

Kino można spierać również na stronie Wspieramy Polskie Kina.

- Kino Zorza to także kultura czasu wolnego, która dla naszych Widzów ma istotne znaczenie. Dlatego nie poddamy się! Bo lubimy z Wami oglądać filmy- powiedzieli organizatorzy samej akcji.

My również zachęcamy do wzięcia udziału w akcji. Kino Zorza to część Rzeszowa i nie wyobrażamy sobie, żeby miało ono zniknąć z mapy naszego miasta!