KS Developres Rzeszów już za tydzień, wraz z dwoma innymi zespołami z Polski, rozpocznie w grę w pierwszym turnieju grupowym w Lidze Mistrzyń. Szanse klubu z Rzeszowa oceniła Dorota Świeniewicz, dwukrotna mistrzyni Europy.
Przypomnijmy, że KS Developres Rzeszów w ramach rywalizacji w grupie A w tegorocznej edycji Lidze Mistrzyń zmierzy się z Savino Del Bene Scandicci (Włochy), Unet E-Work Busto Arsizio (Włochy), SSC Palmberg Schwerin (Niemcy). W tym zestawieniu najmocniejszymi rywalkami dla zespołu z Rzeszowa wydają się te pierwsze. Występuje tam nie tylko rezprezentantka Polski, Magdalena Stysiak, ale także międzynarodowe gwiazdy jak m.in. Elena Pietrini czy Megan Courtney z USA.

- Drużyna Busto Arsizo nie wydaje się dzisiaj być aż taką potęgą jak jeszcze kilka lat temu. Co prawda występuje tam kilka międzynarodowych sław jak np. Francesca Piccinini, ale ten zespół nie robi już nawet furory na włoskich parkietach, nie mówiąc już o międzynarodowych - mówiła w magazynie #7strefa Dorota Świeniewicz, dwukrotna mistrzyni Europy.

Przypomnijmy także, że drużyna z Rzeszowa jest jak dotąd niepokonana na parkietach TauronLigi. KS Developres po rozegranych 10. meczach, zajmuje pierwsze w tabeli ze stratą zaledwie jednego punktu.

- Zespół z Rzeszowa ma w tej chwili mocną pierwszą szóstkę, pozwalającą na równą grę. Ale potrzebuje także mocnych zmienniczek, bo w dzisiejszych czasach podstawowym składem nie osiągnie się zbyt wiele - dodawała Świeniewicz.

W Lidze Mistrzyń siatkarek 2020/21 występuje łącznie 20 zespołów podzielonych na 5 grup. Awans do fazy pucharowej wywalczą zwycięzcy grup oraz trzy najlepsze drużyny z drugiego miejsca. W każdej z grup, ze względu na pandemię koronawirusa, zostaną rozegrane dwa turnieje pucharowe.