O realizacji budżetu, zamierzeniach inwestycyjnych na przyszły rok, a także częściowym otwarciu Urzędu Miejskiego w Boguchwale mówił Burmistrza Boguchwały dr Wiesław Kąkol.
O tym, że Gmina Boguchwała rozwija się bardzo szybko i prężnie wiemy od dawna, a o których pisaliśmy w artykule Nowe inwestycje w Boguchwale. Burmistrza dr Wiesława Kąkola przedstawił kolejne plany związane z inwestycjami oraz powidział kiedy mniej więcej, do pracy może wrócić Urząd Miejski.

Jak wiemy pandemia nie ustępuje, nie są też łagodzone obostrzenia. Natomiast my postanowiliśmy, że od poniedziałku otwieramy Biuro Obsługi Klienta oraz Kasę, co jest efektem Państwa oczekiwań oraz próśb. Na bieżąco staramy się również załatwiać wszelkie składane wnioski oraz sprawy, natomiast przez pandemie jest to utrudnione- powiedział Burmistrza Boguchwały dr Wiesława Kąkola.

Burmistrz zapewnił również, że wszystkie zaplanowane inwestycje na ten rok zostaną wykonane niemal w stu procentach. Powiedział również, że Gmina najpewniej zrealizuje więcej, niż sobie zakładała. Na nadchodzącym roku plany również są ambitne a kilka kolejnych inwestycji zostanie oddanych do użytku. Przede wszystkim mowa tu o Szkole w Woli Zgłobieńskiej, remizie SP w Zarzeczu, dwóch odnawianych budynkach w Boguchwale (Spichlerz na Rynku oraz remiza wraz z Ośrodkiem Kulturalnym).

Przyszły rok to również nowe inwestycje. Rozpoczynamy budowę żłobko-przedszkola w Kielanówce, będziemy remontować dach na Ośrodku Kultury w Nosówce, będziemy wymieniać nawierzchnię przy remizie oraz Ośrodku Kultury na ulicy Kolejowe czy w Zgłobniu. Mamy też duże oczekiwania co do Strefy Ekonomicznej w Boguchwale. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, w połowie roku podpiszemy stosowną umowę na naprawdę duże przedsięwzięcie- dodał Burmistrz.

Odnośnie Strefy Ekonomicznej, pomysły podsyłają i proponują sami mieszkańcy.

Mam propozycję, by w strefie ekonomicznej zagospodarować coś, część powierzchni, dla młodzieży z zainteresowaniami technicznymi. Mam na myśli modelarstwo. W Siedliskach mamy lotnisko modelarzy RKML. Brakuje modelarni, jaka kiedyś była w Boguchwale i wiele innych na Podkarpaciu- mówi jeden z mieszkańców Gminy Boguchwała.

~?????

28-11-2020 21:37 4 5

powiedział Burmistrza Boguchwały dr Wiesława Kąkola

Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.