58-letni mężczyzna, który 1 lipca wtargnął z nożem na pocztę przy ul. Podwale w Krośnie, decyzją Sądu Rejonowego w Krośnie został aresztowany na 3 miesiące.
Zarzut usiłowania rozboju usłyszał 58-latek, który w środę wtargnął z nożem na pocztę przy ul. Podwale w Krośnie. Sąd zastosował wobec mężczyzny areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

Do zdarzenia doszło w środę około godz. 10, w placówce pocztowej przy ul. Podwale w Krośnie. Do wnętrza budynku wtargnął mężczyzna trzymający w ręku nóż. Gdy zażądał od pracownicy placówki wydania pieniędzy, kobieta zaalarmowała ochroniarza. W tym czasie napastnik, na skutek prawdopodobnie omdlenia, osunął się na ziemię.

Chwilę później, na miejsce dotarły służby. Zespół ratownictwa medycznego udzielił pomocy 58-letniemu napastnikowi, po czym mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Funkcjonariusze przesłuchali świadków zdarzenia, a zgromadzony materiał dowodowy przekazali do Prokuratury Rejonowej w Krośnie. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec mężczyzny areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.