Mieszkańcy osiedla Baranówka w Rzeszowie są z góry przeciwni powstaniu myjni samochodowej na parkingu przy ul. Obrońców Poczty Gdańskiej. Miasto na razie nie pojęło wiążących decyzji w tej sprawie.
Po czterech latach powrócił temat budowy myjni samochodowej przy ul. Obrońców Poczty Gdańskiej. W założeniach miałaby ona powstać na parkingu samochodowym, tuż za sklepami Frac oraz Carrefour. Tak jak wtedy, tak i teraz mieszkańcy bardzo mocno sprzeciwiają się tej budowie.

- Nie zgadzamy się na realizację tej inwestycji. Jej funkcjonowanie wygenerowałoby ogromny hałas, szczególnie w godzinach popołudniowych oraz wieczornych, kiedy to właśnie najwięcej mieszkańców robi zakupy - mówi w rozmowie z nami Mateusz Meciejczyk, przewodniczący Rady Osiedla Baranówka.

Dodaje także, że powstanie takie myjni sprowadziłoby dodatkowe korki na już i tak ogromnie zakorkowaną ulicę.

- Ja nie wspomnę o tym co się tam już dzieje w godzinach porannych i wieczornych. Nasze osiedle w dalszym ciągu przecież się rozbudowuje, a to jest także po części wjazd i wyjazd na Miłocin. Naprawdę, dodatkowe korki nie są nam potrzebne - dodaje Maciejczyk.

Ratusz: Nie ma jeszcze w tej sprawie wiążących decyzji

Sprawa zaczęła być głośna po tym jak Ratusz w zeszły piątek poinformował mieszkańców o rozpoczęciu postępowania zmierzającego do wydania warunków zabudowy.

- Cała sprawa jest na razie na etapie wydawania warunków zabudowy. Minie przynajmniej kilka miesięcy, zanim cokolwiek w tej sprawie będzie wiadome - mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Ferenca.

Dodaje on także, że nie rozumie w tej sprawie pojawiających się protestów. Ratusz nie zamierza zawieszać procedur z wydawaniem "wuzetek". - Gdzie te osoby będą myć zatem samochody ? - pyta Chłodnicki na końcu.