Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na spotkanie online „Kobiecy Punkt Widzenia” z Ałbeną Grabowską – pisarką, autorką popularnej sagi Stulecie Winnych, które odbędzie się 3 grudnia 2020 r. o godzinie 17:00 na platformie ClickMeeting. Spotkanie poprowadzi Iwona Piętak.
LINK DO REJESTRACJI NA SPOTKANIE Z AŁBENĄ GRABOWSKĄ

Aby zapisać się na spotkanie, należy wpisać się imieniem i adresem email. Spotkanie jest bezpłatne, realizowane w ramach projektu „Spotkajmy się w bibliotece”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Podczas spotkania będzie możliwość uczestniczenia w dyskusji na czacie oraz zadawania pytań.

Ałbena Grabowska jako autorka zadebiutowała w 2011 roku, wydając książkę „Tam, gdzie urodził się Orfeusz”, w której bułgarska kultura i tradycje przeplatają się ze wspomnieniami z pobytu w Bułgarii. Imię „Ałbena” (Kwitnąca Jabłoń) nawiązuje do jej bułgarskich korzeni.

Matka Ałbeny Grabowskiej pochodzi z Bułgarii, a ojciec jest Polakiem. Ałbena Grabowska studiowała na Akademii Medycznej w Warszawie. Jest doktorem nauk medycznych, specjalistą neurologiem zajmującym się leczeniem osób chorych na epilepsję (nazywaną również padaczką).

Ałbena Grabowska jest sekretarzem Polskiego Towarzystwa Epileptologii. Wciąż przyjmuje pacjentów. Ma troje dzieci: Juliana, Alinę i Franciszka. W Wydawnictwie Zwierciadło ukazały się saga rodziny Winnych zawarta w trzech tomach „Stulecie Winnych. Ci, którzy przeżyli”, „Stulecie winnych. Ci, którzy walczyli”, „Stulecie winnych. Ci, którzy uwierzyli”, a także „Lot nisko nad ziemią”, „Coraz mniej olśnieni”, „Ostatnia chowa klucz”. Ałbena Grabowska jest także autorką bajek edukacyjnych dla dzieci. Cykl o przygodach Julka i Mai zawiera kilka tomów: „Julek i Maja w labiryncie”, „Julek i Maja. Powrót do gry”, „Julek i Maja. Podróż w nieznane”, „Julek i Maja. Misja w czasie”. Od kilku lat wydaje książki również w wydawnictwie Marginesy. Ostatnio ukazały się: „Kości proroka”, „Matki i córki” oraz I tom sagi medycznej „Uczniowie Hippokratesa. Doktor Bogumił”.

Spotkanie autorskie
Plakat wydarzenia