Rzeszów zaoszczędzi na budowie krytego lodowiska. Firma z Gdańska, która wygrała przetarg na przygotowanie projektu, wyceniła swoją ofertę na 446 700 zł. Dokumentacja ma być gotowa najpóźniej za 407 dni.
Po blisko dwóch miesiącach udało się wyłonić firmę, która zaprojektuje budynek krytego lodowiska w Rzeszowie. Konkurs przetargowy wygrała Pracownia "TBI Architekci" wygrała z Gdańska. Koszt przygotowania projektu wyniesie 446 700 zł. Będzie to nieco mniejsza kwota, niż początkowo zakładano, bowiem pierwotnie wyceniano to na 513,3 tys. zł.

Kryte lodowisko ma powstać w rejonach ulic Wyspiańskiego oraz Witosa. W założeniach ma być ono całosezonowe, o charakterze rekreacyjnym. Jednak ma być także przeznaczone pod rozgrywki I ligi hokeja, które wymogi ustanowiła międzynarodowa federacja hokeja.

Miasto szacuje przeznaczyć na wybudowanie tego obiektu ok. 30 mln zł. Pod obiektem ma znajdować dwukondygnacyjny parking podziemny dla około 160 samochodów. W środku zaś ma pomieścić się około 400 widzów. W budynku ma znajdować się nie tylko lodowisko, ale także gabinety odnowy biologicznej, siłownia, kawiarnie czy sale konferencyjne. Zaś wiosną i latem ma ono służyć jako boisko sportowe.

Projekt tego budynku ma być gotowy najpóźniej po 407 dniach, zaś sam budynek miałby powstać najpóźniej w 2024 roku.