Ruszyła wymiana wiat przystanków komunikacji miejskiej przy drodze krajowej 19 w miejscowości Lutoryż.
Ruszył kolejny etap realizacji projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego w Gminie Boguchwała. Pieniądze, które zostały przeznaczone na Budżet Obywatelski to wydzielona część budżetu Gminy Boguchwała. W tym roku do dyspozycji w ramach Budżetu Obywatelskiego było 980 tys. zł.

Tym razem jest to wymiana wiat przystanków komunikacji miejskiej przy drodze krajowej 19 w miejscowości Lutoryż. Długo czekali na to mieszkańcy, którzy od dawna narzekali na fatalny stan wspomnianych wiat. Aktualny zły stan techniczny wiat przystankowych uniemożliwia spełnianie przez nie swych funkcji i stwarza zagrożenia dla oczekujących w nich osób. Planowane przedsięwzięcie zakłada rozbiórkę dwóch przystanków, zaprojektowanie i montaż wiat o odpowiednim standardzie, jakości wzornictwa i właściwościach użytkowych.

- Dzięki wymianie wiat przystankowych jakość oczekiwania pasażerów na środki transportu publicznego ulegnie znacznej poprawie. Pasażerowie będą odpowiednio chronieni przed złymi warunkami atmosferycznymi: wiatrem, słońcem, deszczem i śniegiem. Lokalizacja przystanków przy drodze krajowej i duże na niej natężenie ruchu przyczynią się do poprawy wizerunku miejscowości i całej gminy wśród osób korzystających z tej drogi- możemy przeczytać w uzasadnieniu realizacji zadania.

Planowany koszt inwestycji to 50 000 zł. Ma on pokryć: demontaż przystanków, projekt wymiany wiat oraz montaż nowych wiat.

Pełna lista inwestycji realizowanych w ramach Obywatelskiego Budżetu w Gminie Boguchwała: Projekty wybrane do realizacji Edycja 2020