24 września w nocy, w Zaczerniu koło Rzeszowa doszczętnie spłonął dom trzyosobowej rodziny. W pomoc rodzinie w odbudowie utraconego dobytku włączyli się mieszkańcy, radni i władze gminy Trzebownisko. Z pomocą dołączyły także firmy, wśród nich Metkom z Dębicy. Firma zaprasza mieszkańców do specjalnej akcji, którą realizuje w swoim oddziale w Pogwizdowie Nowym.
- Naszą akcją Zostań Św. Mikołajem z firmą Metkom chcemy wesprzeć rodzinę Łukasza i Dominiki, którym we wrześniu całkowicie spłonął dom w Zaczerniu - mówi Aleksandra Turkiewicz z firmy Metkom.

Rodzina Pustelaków we wrześniowym pożarze straciła cały dorobek życia. Doszczętnie spłonął dom, ubrania, pamiątki. Wszystko, co gromadzili przez całe życie, zostało zniszczone.

W akcję pomocy włączyli się sąsiedzi, radni, władze gminy, Caritas oraz okoliczne firmy. Na grupie w portalu społecznościowym trwa aukcja, z której dochód przeznaczony jest na pomoc na odbudowę domu Łukasza, Dominiki i ich nastoletniej córki.

Wśród firm, które postanowiły pomóc pogorzelcom, znalazła się firma Metkom z Dębicy, która specjalizuje się w skupie złomu. Wraz z pracownikami swojego oddziału w Pogwizdowie Nowym firma Metkom przygotowuje "Prezent od Św. Mikołaja dla Łukasza i Dominiki".
- Każdy, kto będzie w Oddziale Metkom w Rzeszowie (Pogwizdów Nowy 662) może wrzucić pieniądze do specjalnej puszki, która stoi w okienku naszej kasy i w ten sposób dorzucić się do naszego prezentu od Św. Mikołaja dla Łukasza i Dominiki - mówi Aleksandra Turkiewicz.

Inną formą pomocy jest sprzedaż złomu w firmie Metkom. - Można również przynieść do nas złom stalowy, miedź, mosiądz, brąz, aluminium, stal nierdzewną, akumulatory i ołów. Pieniądze, które otrzymasz za sprzedaż przyniesionych surowców, możesz przekazać na naszą akcję - precyzuje A. Turkiewicz.

Akcja trwa od 7 grudnia 2020 do 18 grudnia 2020 i jest wpierana przez Gminę Trzebownisko.- Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w naszej akcji. Pomóżmy Łukaszowi, Dominice i ich nastoletniej córce wybudować i wyremontować nowy dom.
Pamiętaj: każda złotówka ma znaczenie
- czytamy na stronie zbiórki.

Akcje wspiera Gmina Trzebownisko.

Przedstawiciele firmy dziękują wszystkim darczyńcom w imieniu rodziny Łukasza i Dominiki

Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/226319302194399/Firma Metkom, prowadzi również równoległą akcję w siedzibie Metkom w Dębicy dla małej Mai. Więcej na ten temat tutaj: https://www.facebook.com/events/380534746548828/