Zarzut usiłowania zabójstwa usłyszał 19-letni obywatel Ukrainy, który zaatakował i zranił nożem dwóch swoich kolegów. Wcześniej przyznał się on zarzucanych mu czynów. Został aresztowany na razie na 3 miesiące.
Do zdarzenia doszło w piątek ok. 3 godz. nad ranem. W jednym z mieszkań przy ul. Rejtana w Rzeszowie policjanci zastali rannego 19-letniego mężczyznę, któremu pomocy udzielała załoga karetki pogotowia. W środku policjanci znaleźli także rannego 21-latka, natomiast trzeci mieszkający z pokrzywdzonymi mężczyzna uciekł przez balkon.

Obydwaj mężczyźni w stanie ciężkim zostali przewiezieni natychmiast do szpitala. Natomiast policja natychmiast rozpoczęła poszukiwania prawdopodobnego sprawcy, który z rannymi mężczyznami wspólnie wynajmował mieszkanie.

Ostatecznie poszukiwany mężczyzna, w sobotę rano sam zgłosił się do komisariatu na Nowym Mieście i został zatrzymany. Trafił do policyjnego aresztu.

Po zatrzymaniu podejrzanego przesłuchał prokurator. 19-latek przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Prokurator przedstawił mu dwa zarzuty usiłowania zabójstwa. Wystąpił również z wnioskiem do sądu o zastosowania wobec niego aresztu tymczasowego.

W poniedziałek Sąd Rejonowy w Rzeszowie zdecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego wobec domniemanego sprawcy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.