Stadion na Załężu będzie już drugim po stadionie przy ul. Hetmańskiej, na którego w tym roku remont ogłosiły przetarg władze Rzeszowa. Według założeń ma on zostać przystosowany do wymogów gry w III lidze piłkarskiej.
Projekt przebudowy stadionu na Załężu został zgłoszony w ramach przyszłorocznego Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. O jego remont od wielu lat zabiegały także władze klubu.

Stadion zyska nową murawę oraz trybuny

W głosowaniu RBO na 2021 rok projekt przebudowy stadionu zyskał ponad 5 tys. głosów. W ostatni piątek władze miasta zdecydowały się na ogłoszenie przetargu na wykonanie projektu oraz wykonanie tej inwestycji.

W dokumentacji projektowej na stronach Urzędu Miasta czytamy, że przebudowa stadionu ma objąć kilka rzeczy. Przede wszystkim obiekt ma zostać dopasowany do wymogów gry w III lidze piłkarskiej. Powstać ma także nowa płyta o wymiarach 65,5 na 103 metrów.

Kompleksowa przebudowa obiektu objąć ma także powstanie nowego oświetlenia oraz postawienie nowych trybun. Oprócz tego wyremontowane ma zostać także ogrodzenie, powstać mają także nowe punkty kasowe.

Przebudowa obiektu ma zostać ukończona do czerwca 2022 roku, zaś wykonawcy swoje oferty mogą składać do 14 czerwca br.

Nie tylko przebudowa stadionu

Oprócz przebudowy stadionu na Załężu zostały przyjęte jeszcze dwa inne projekty w ramach przyszłorocznego budżetu obywatelskiego. Pierwszy z nich obejmuje remont ogrodzenia oraz unowocześnienie i wyposażenie sali widowiskowej wraz z zapleczem w budynku przy ul. Ks. J. Stączka 40.

Z kolei drugie zadanie polega na "Organizacji aktywnej rozrywki oraz integracji mieszkańców osiedla Załęże".

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.