- W przypadku nieprzestrzegania przepisów z rozporządzenia o handlu będziemy musieli zamknąć te galerie oraz sklepy, które się do nich nie stosują - mówił wczoraj premier Morawiecki. Szef rządu mówił także o ograniczeniach na sylwestra.

Morawiecki straszy zamknięciem galerii

Premier Morawiecki odbył wczoraj kolejną już sesję Q&A na Facebooku. Do szefa rządu padł ogień pytań na temat możliwych tłómów w galeriach handlowych w trzy ostatnie niedziele przed świętami.

- Cały czas na bieżąco monitorujemy sytuację w galeriach, będziemy także z tego wyciągać odpowiednie wnioski. W przypadku nieostrzegania zasad zawartych w rozporządzeniu będziemy zamykać te galerie lub sklepy, które ich nie będą przestrzegać -- apelował wczoraj premier Morawiecki.

Przypomnijmy, że według obecnych zapisów obowiązujący dystans to jedna osoba na 15 mkw.

Możliwe ograniczenia w sylwestra ?

Szef rządu zapytany był także o ograniczenia na czas sylwestra. Apelował, aby jeśli to możliwe ograniczyć do minimum te kontakty.

- Wiem, że Polacy tęsknią do normalnej zabawy, do zupełnej normalności. Ja także za nią tęsknię. Ale mijający już rok nie jest normalnym czasem, pełnym zaskoczeń oraz wyrzeczeń. Ograniczajmy nasze społeczne, przestrzegajmy przepisów - apelował premier Moarwiecki.

Jednak szef rządu mówił także, że w sylwestra możliwe są o wiele większe kontrole policji w domach, niż podczas wigilii.

Kiedy możliwy powrót do szkół ?

Szef rządu mówił także na temat możliwego terminu powrotu dzieci do szkół. - Bardzo chciałbym, żeby to było jak najszybciej, ale niestety, być może trzeba będzie z tym poczekać do ostatniej dekady stycznia, a być może nawet później. Na dziś nie mam pojęcia, jaki jest realny termin w tym zakresie - powiedział Morawiecki.

Wyjaśnił, że obecnie jest za wcześnie na składanie deklaracji dot. takiego powrotu. - Musimy wiedzieć, jaki będzie stan zakażeń, jaka będzie sytuacja związana z dystrybucją szczepionek, a to dopiero będzie wiadome na przełomie grudnia i stycznia. Musimy też zobaczyć, czy Polacy zachowują się w sposób odpowiedzialny i zdyscyplinowany - wyjaśnił.

~kaja

03-12-2020 13:54 0 0

panie premierze pana tokiem rozumowania - proszę zamknąć wszystkie drogi w polsce ponieważ na nich kierowcy łamią przepisy
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.