Od zeszłej soboty policja na Podkarpaciu wspólnie z sanepidem prowadzi regularne kontrole w sklepach. Sprawdzają, czy obsługa sklepów i klienci, przestrzegają zasad sanitarnych w związku z koronawirusem.
Rząd Premiera Morawieckiego w sobotę 28 listopada 2020 ponownie otworzył galerie handlowe. W związku z tym każdy ma obowiązek przestrzegać i stosować się do przepisów sanitarnych, jakie zostały wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa.

Od blisko tygodnia policjanci wspólnie z inspekcją sanitarną sprawdzają sklepy wielkopowierzchniowe pod kątem przestrzegania obostrzeń związanych z koronawirusem. Zasady są takie same dla każdego klienta - odległość co najmniej półtora metra od innych, dezynfekcja dłoni i zasłonięte usta oraz nos.

- Od 28 listopada br. funkcjonariusze wspólnie z pracownikami Sanepidu sprawdzili ponad 800 placówek handlowych, pod kątem przestrzegania przepisów na Podkarpaciu. Ujawnili przy tym 8 wykroczeń, z czego w 6 przypadkach interwencja zakończyła się mandatem. Policjanci pouczyli 1 osobę i skierowali 1 wniosek o ukaranie do sądu - mówi nam Bartosz Wilk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.