Ponad tysiąc paczek papierosów usiłował przemycić do Polski kierowca ukraińskiego busa. Nielegalny towar ukryty był w przerobionej podłodze pojazdu.
Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej skierowali do szczegółowej kontroli samochód, który w godzinach nocnych wjechał na przejście graniczne w Budomierzu. Busem kierował obywatel Ukrainy. Podczas rewizji pojazdu funkcjonariusze wykryli skrytkę w podłodze, w której ukryte były papierosy produkcji zagranicznej bez polskich znaków akcyzy. Łącznie w samochodzie znajdowało się ponad tysiąc paczek papierosów.

Budomierz. Nielegalne papierosy w podłodze busa
Przemycane paczki papierosów


Przeciwko podejrzanemu o przemyt kierowcy wszczęte zostało postępowanie karne- skarbowe. Na poczet kary grożącej mężczyźnie zabezpieczona została kwota 5,9 tys. złotych

Podczas kontroli na przejściach granicznych w woj. podkarpackim w listopadzie br. , funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu udaremnili ponad 130 przypadków przemytu papierosów, alkoholu oraz paliwa. Udaremniono także przypadki nielegalnego przewozu środków pieniężnych o łącznej wartości 80 tys. euro.