Znów będzie niebezpiecznie na drogach. IMGW wydało ostrzeżenie przez marznącymi opadami w nocy z poniedziałku na wtorek. Alert wydano dla pięciu województw, w tym dla Podkarpacia.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje wystąpienie słabych marznących opadów deszczu, które miejscami mogą powodować gołoledź.

Alert wydano dla pięciu województw w naszym kraju: pomorskim, kujawsko-pomorskim, świętokrzyskim, małopolskim i podkarpackim. MGW przypomina o przestrzeganiu wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia oraz o dostosowaniu swoich planów do warunków pogodowych. Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.


Pogoda na wtorek na Podkarpaciu

Synoptycy prognozują, że we wtorek na Podkarpaciu mogą wystąpić słabe opady deszczu, deszczu ze śniegiem oraz śniegu. Temperatura ma wahać się w granicach od -2 stopni do maksymalnie 1 stopnia. Wiatr ma osiągnąć prędkość maksymalnie 24 km/h.