Gmina Boguchwała uzyskała dofinansowanie z Ministerstwa Sportu w ramach programu "Sportowa Polska – program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej edycja 2020".
Jak informuje Urząd Miejski w Boguchwale, w ramach realizacji programu na terenie gminy powstaną dwa boiska przyszkolne w Lutoryżu i w Mogielnicy. Będą to obiekty wielofunkcyjne o nawierzchni z trawy syntetycznej, przystosowane do uprawiania różnych dyscyplin sportu, otoczone piłkochwytem.

Łączną kwotą zadania to 623 835,37 zł. Realizacja jest przewidziana na 2021 rok.

Wśród mieszkańców, panują jednak mieszane uczucia. Z jednej strony możemy przeczytać: - Bardzo dobra dzieci wreszcie będą miały gdzie uprawiać sport i grać w piłkę, bo do tej pory nie było takiego miejsca.

Z drugiej jednak strony słyszy się głosy, że nie jest to przemyślana i sprawiedliwa decyzja: - Gmina chciała się pochwalić a pokazała publicznie jak dzieli mieszkańców w zależności od miejsca zamieszkania. Dodatkowo przypominam, że do zadań własnych gminy należy ,,szerzenie kultury fizycznej i turystyki,, jestem bardzo ciekawy, w jaki to sposób odbywa się przy szkole podstawowej gdzie nie ma miejsca na przeprowadzenie zajęć sportowych jak np. gry zespołowe, technika biegania na krótkim dystansie i tym podobne.