W związku ze wzmożoną liczbą pasażerów ZTM Rzeszów postanowił przywrócić tygodniowe kursy na czterech liniach: 0A, 0B, 18 oraz 19.
Od 2 listopada na czterech głównych liniach MPK obowiązywał sobotni rozkład jazdy autobusów. - W związku z obostrzeniami z powodu pandemii koronawirusa zmiany następują w rzeszowskiej komunikacji miejskiej. Spowodowane jest głównie wprowadzeniem zdalnego nauczania w szkołach podstawowych w klasach 4 - 8, szkołach średnich i uczelniach wyższych - tak swoją decyzję uzasadniał ZTM.

Pomysł taki nie spodobał się jednak pasażerom, którzy uważali go za absurdalny. - Limity miejsc w autobusach, a Wy tniecie kursy. Bardzo mądrze, bardzo...- pisał jeden z internatów na forum społecznościowym.

Wygląda na to, że miejska spółka postanowiła wysłuchać podobnych tego typu głosów. - W związku z odnotowywanym wzrostem ilości pasażerów korzystających z autobusów linii 0A, 0B , 18 i 19 przywraca się z dniem 14 grudnia br. na tych liniach rozkład jazdy obowiązujący dla dnia roboczego pozaszkolnego (nie będą realizowane kursy oznaczone literką „s” – kursuje w dni nauki szkolnej) - czytamy na komunikacie strony.