W poniedziałek Asseco Resovia Rzeszów zagra na wyjeździe z Ślepsk Malow Suwałki. Ozdobą spotkania powinien być pojedynek zawodników najskuteczniejszych zarówno w ataku, jak i na zagrywce.
Asseco Resovia Rzeszów w poniedziałek 14 grudnia zmierzy się na wyjeździe z Ślepsk Malow Suwałki. "Pasy" będą miały okazję do rewanżu za przegraną na własnej hali, kiedy to drużyna z Suwałk w czterech setach sprawiła im tęgie lanie. Andrzej Kowal będzie mógł także ponownie pokazać, że posiada dobry patent do wygrywania nad swoim byłym klubem.

- Ja statystykami zdecydowanie nie żyję. W ubiegłym sezonie to też była inna Resovia, w tym sezonie jest inna. Myśmy sobie presji nie narzucali. Tak to jest, jak grasz z tym mocniejszym przeciwnikiem - mówił po ostatnim meczu trener Andrzej Kowal, szkoleniowiec zespołu z Suwałk.

Jednak ozdobą tego spotkania powinien być pojedynek zawodników najlepiej punktujących. Według statystyk w tym gronie znajdują atakujący obu ekip. Na trzecim miejscu znajduje się obecnie atakujący zespołu z Suwałk Bartłomiej Bołądź, który ma na swoim koncie 231 punktów. Z kolei na 5. pozycji widnieje atakujący z Rzeszowa Karol Butryn, który ma na swoim koncie 194 punkty.

Ale mecz ten też będzie pojedynkiem pomiędzy zawodnikami, którzy znajdują na podium jeżeli chodzi element zagrywki. Na pierwszym miejscu także obecnie znajduje atakujący gospodarzy Bartłomiej Bołądź. Obecnie ma on na swoim koncie 29 asów. Z kolei na trzecim miejscu widnieje przyjmujący drużyny z Rzeszowa Klemen Cebulj z 24 asami.