Łącznie trzy osoby zostały zabrane do szpitala po zatruciu tlenkiem węglą w jednym z domów w Albigowej. Wśród poszkodowanych było roczne dziecko.
Do groźnego w skutkach zdarzenia doszło w niedzielę 13 grudnia ok godz. 20 w miejscowości Albigowa (pow. łańcucki). Łącznie w domu znajdowało się 9 osób.

- Po dojechaniu przez straż pożarną na miejsce okazało się, że dwie osoby są nieprzytomne. Łącznie do szpitala zabrano trzy osoby - matkę z dzieckiem oraz jeszcze jedną osobę - mówi nam Marcin Betleja, rzecznik podkarpackiej straży pożarnej.

Jednak ze względów bezpieczeństwa wszystkie osoby zostały natychmiast ewakuowane z domu. Najprawdopodobniej źródłem zdarzenia był piecyk gazowy znajdujący się w łazience, który służył do podgrzewania wody.

- Łącznie od początku października strażacy na Podkarpaciu wyjeżdżali do 33 tego typu interwencji. Od tego czasu 13 osób trafiło do szpitala z objawami zatrucia toksycznym gazem - mówi dalej Marcin Betleja.

Strażacy przestrzegają także, zwłaszcza w sezonie grzewczym trzeba co jakiś czas wentylować mieszkania, sprawdzać przewody kominowe oraz wentylacyjne. Urządzeniem, które może zapobiec tragedii, jest czujka.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.