8 stycznia 2020 r. (piątek) w godz. 12:00-18:00 odbędzie się piąta edycja Nocy Biologów w Rzeszowie (X edycja w Polsce), a więc podwójny jubileusz.
Pracownicy i studenci Instytutu Biologii i Biotechnologii przy udziale pracowników Instytutu Nauk Rolniczych, Ochrony i Kształtowania Środowiska oraz Instytutu Technologii Żywności i Żywienia Uniwersytetu Rzeszowskiego zapraszają do uczestnictwa w akcji, która w tym roku ze względów epidemicznych odbędzie się w całości w formule zdalnej.

Pomimo konieczności zmiany technicznej organizacji wydarzenia, akcja Nocy Biologów jest nadal wspaniałą okazją do spotkania się z naukowcami zarówno na wykładach jak i w laboratoriach, by odkrywać tajniki życia, dyskutować na temat aktualnych problemów, czy po prostu zafascynować się pasjonującą dziedziną nauki, jaką jest BIOLOGIA.

Wydarzenie jest głównie skierowane do uczniów (starszych klas) szkół podstawowych oraz szkół średnich, ale każdy pasjonat biologii z pewnością znajdzie coś dla siebie.

W ramach tegorocznej akcji planowane są następujące formy zajęć

• Wykłady za pośrednictwem platformy ZOOM.
Na wykłady nie obowiązuje rezerwacja nie mniej jednak jednocześnie może dołączyć nie więcej niż 500 osób.

• Warsztaty za pomocą platformy MS Teams.
Wymagające wcześniejszej rezerwacji, do której kluczowe jest podanie poprawnego adresu e-mail.

• Pokazy
Udostępniane za pośrednictwem bezpośredniego streamingu na stronę Facebooka Instytutu Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Rzeszowskiego lub jako wcześniej nagrane materiały.

• Quizy interaktywne
Możliwość samodzielnego rozwiązywania przygotowanych quizów, do których odpowiednie linki zostaną udostępnione na stronie internetowej Nocy Biologów i Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Noc biologów w Rzeszowie
Plakat wydarzenia

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.