Na 8 ostatnich spotkań, Stal Rzeszów wygrała tylko jedno tym samym spadając z 1 na... 11 miejsce w ligowej tabeli. Mecz w Ostródzie miał dać przełamanie Stali, jednak nastroje przed pojedynkiem nie były najlepsze.

Przed meczem

Sokół Ostróda na II-ligowych boiskach spisuje się przyzwoicie. Podopieczni trenera Piotra Jacka zajmują po szesnastu rozegranych meczach ósmą pozycję w tabeli z 26. punktami na koncie. Na taką zdobycz złożyło się osiem zwycięstw, dwa remisy i sześć porażek. Do dużych niespodzianek należy przede wszystkim wynik meczu rozegranego przed ponad dwoma tygodniami – Sokół pokonał na własnym boisku Chojniczankę Chojnice 3-0.

Stal Rzeszów w ostatnim meczu przegrała na własnym boisku 0-1 z GKS-em Katowice. Podopieczni duetu trenerskiego Wołowiec-Łętocha stali więc przed wyjątkowo ciężkim wyzwaniem. W kuluarach mówiło się o tym, że mecz ten zadecyduje czy Marcin Wołowic zatrzyma posadę trenera Stali.

Składy

Sokół Ostróda: Błażej Niezgoda, Wojciech Mazurowski (Kamil Zalewski [46']), Krzysztof Wicki, Adam Dobosz, Paweł Brzuzy (Sebastian Rugowski [88']), Karol Żwir, Konrad Andrzejczak, Tomasz Gajda, Michał Zimmer, Rafał Siemaszko (Daniel Łuczak [71']), Dawid Wolny,

Rezerwowi: Krystian Wojno, Kacper Dereń, Piotr Ziółkowski, Łukasz Święty, Kamil Zalewski, Daniel Łuczak, Kamil Odolak, Sebastian Rugowski

Stal Rzeszów: Gerard Bieszczad, Dominik Sadzawicki (Dawid Olejarka [60']), Damian Kostkowski, Łukasz Góra, Piotr Głowacki, Mariusz Sławek, Wojciech Reiman, Bartosz Wolski (Grzegorz Goncerz [72']), Damian Michalik (Wiktor Kłos [63']), Błażej Szczepanek (Sławomir Szeliga [72']), Rafał Maciejewski (Radosław Sylwestrzak [60'])

Rezerwowi: Wiktor Kaczorowski, Radosław Sylwestrzak, Jarosław Fojut, Marcel Kotwica, Sławomir Szeliga, Wiktor Kłos, Robert Trznadel, Dawid Olejarka, Grzegorz Goncerz

Kartki: Kostkowski [13'], Karol Zniszczoł (członek sztabu Stali Rzeszów) [30'], Adam Dobosz [45'], Wojciecha Reiman [80'], Tomasz Plaskaty (członek sztabu Sokoła Ostróda) [81], Karol Żwir [89']

Bramki: Rafał Siemaszko [55'], Dawid Wolny [69'], Piotr Głowacki [71'], Wojciech Reiman [75'], Grzegorz Goncerz [90']

Przebieg spotkania

Od szybkiego ataku rozpoczęła Stal. Już w 1 min dośrodkowanie Głowackiego na pole rywala, ale Niezgoda wyłapał ze spokojem. W pierwszych minutach meczu, gra toczyła się na połowie Żurawi. W 6 min z kontrą ruszył Sokół po stracie Stali, ale nic z niej nie wyszło. Kilka chwil później, wrzutka Stali z lewej strony boiska, ale brakowało od początku dokładności w tych zagraniach. Dużo akcji w pierwszym kwadransie Stal rozgrywała przez Bieszczada, co wynikało z wysokiego pressingu zawodników Sokoła. W 12 min rzut rożny dla Stali, ale Sokół się wybronił z dośrodkowania w szesnastkę. W 15 min strzał Piotra Głowackiego, ale obok bramki. W 21 min Damian Michalik wbił się w pole karne, oddał strzał, który jednak został zablokowany przez zawodnika gospodarzy. W 23 min niecelny strzał Karola Żwira na bramkę Stali. Po kilku chwilach świetny rajd Głowackiego przed pole karne gospodarzy i zagranie piłki do pola, ale nie zdążył Michalik. W 27 min Piotr Głowacki z rzutu wolnego z okolic 20 metra w mur. W 31 min świetne uderzenie Głowackiego z okolic 16- ego metra, broni jednak Sokół. W 35 min trata Reimana na połowie Sokoła i poszła kontra, ale na posterunku biało-niebieskich. Przed przerwą Dawid Wolny uderzał z okolic 20 metra, ale obok bramki Gerarda Bieszczada. W 43 min Rafał Maciejewski dostał w pole karne piłkę od Michaika, którą przedłużył Szczepanek i próbował ją wbić do bramki, ale obronił Niezgoda.

W 48 min Reiman uderzał na bramkę Sokoła z daleka, próbując zaskoczyć Niezgodę, ale piłka przeleciała obok bramki. W 53 min zamieszali gospodarze w polu karnym Stali. Obrońcy się pogubili, Wolny zgarnął piłkę i oddał strzał z pola karnego, jednak nad bramką. W 55 min gol dla Sokoła Ostróda. Strzelcem bramki Rafał Siemaszko. Z kotrą ruszył Sokół, strzał na bramkę oddawał Paweł Brzuzy, piłkę odpił Bieszczad, a tam na piłkę czekał Siemaszko. W 67 znów gorąco pod bramką Stali. Atak Sokoła zakończył się strzałem, ale nad bramką. W 69 min strata gospodarzy, Gajda do Siemaszki, piłka trafiła do Wolnego a ten na 2:0. Szybko dopowiedziała jednak Stal. Od środka piłka poszła na lewe skrzydło, tam piłkę przyjął Głowacki i kapitalnie strzelił zza 16. Kapitan gości był obok Słąwka najjaśniejszą postacią Stali w tym meczu. Stal poszła za ciosem. W 75 min Wojcech Reiman podobnie jak Głowacki, uderza zza 16 i pięknym strzałem zdobył bramkę wyrównującą. Miał problemy w tym meczu Gereard Bieszczad, w 85 min niezbyt pewnie na rzut rożny. Ależ końcówka Stali. Reman zagrywa w pole karne, tam duże zamieszanie w polu karnym gdzie najprzytomniej zachował się Kostkowski który zgrał piłkę do Goncerza a ten z najbliższej odległości na 2:3.