Według rankingu "Rzeczpospolitej" specjalistyczny Pro-Familia został ogłoszony najlepszą placówką tego typu w Polsce.
Dziś zostały ogłoszone wyniki ogólnopolskiego Rankingu Szpitali organizowanego od lat przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia i dziennik Rzeczpospolita. Szpital specjalistyczny Pro-Familia zdobył 1. miejsce. Przez specjalistów monitorowania jakości w ochronie zdrowia zostaliśmy uznani za najbezpieczniejszy szpital w Polsce!

- Nie kryjemy wzruszenia. Nigdy nie spodziewaliśmy się, że zostaniemy uznani za najlepszy szpital w Polsce, szczególnie że rywalizowaliśmy z ogromnymi placówkami, które podziwiamy od lat. To dla nas zaszczyt i dowód na to, że najwyższa jakość opieki to nieodłączny element nowoczesnej medycyny - mówi Radosław Skiba, dyrektor Pro-Familii.

W rankingu oceniana jest głównie wysoka jakość bezpiecznej opieki, personel i jego kwalifikację, poziom diagnostyki, analiza zdarzeń i skarg, a także inne czynniki, m.in.: sposób zarządzania oraz komfort pobytu.

- Dziękujemy całemu zespołowi, który każdego dnia dokłada wszelkich starań, aby zapewniać Wam najlepszą i najbezpieczniejszą opiekę -- dodaje Skiba.

Na drugim miejscu rankingu znalazło Centrum Onkologii im. Franciszka Łukaszczyka z Bydgoszczy, z kolei na trzecim Centrum Medyczne w Pleszewie.

Z kolei na 61. miejscu w XVII rankingu "Rzeczypospolitej" znalazł się inny szpital z Podkarpacia - Centrum Medyczne w Łańcucie, zaś na 21 miejsc dalej Wojewódzki Szpital z Tarnobrzega.