Zarzut kradzieży rozbójniczej usłyszał 22-latek po tym jak najpierw ukradł alkohol ze sklepu, a następnie pobił ochroniarza. Teraz grozi mu za to do 10 lat więzienia.
W środę 16 grudnia jeden z pracowników sklepu spożywczego w Ropczycach został pobity przez sprawcę kradzieży sklepowej. Z ustaleń policji wynika, że pokrzywdzony zauważył klienta sklepu, który schował butelkę alkoholu za pasek spodni i nie płacąc za towar, wyszedł. Kiedy pracownik ochrony próbował zatrzymać złodzieja na parkingu, został przez niego zaatakowany. Napastnik szarpał ochroniarza, uderzył go pięścią, po czym uciekł.

Sprawcą okazał się 22-letni mieszkaniec powiatu ropczycko-sędziszowskiego. W czasie, kiedy mundurowi pojechali do jego domu, on sam zgłosił się do komendy. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

22-latkowi został przedstawiony zarzut kradzieży rozbójniczej. Prokurator Rejonowy w Ropczycach zastosował wobec podejrzanego dozór policyjny, zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonym oraz zakaz opuszczania kraju. Skradziony towar, o wartości blisko 100 zł wrócił na sklepowe półki.