Do wielkich zmian doszło w PGE FKS Stali Mielec tuż po zakończeniu rundy w PKO BP Ekstraklasie. Dotyczą one prezesa zarządu.
Stal Mielec ma za sobą średnio udaną rundę. Dopiero po zmianie na stanowisku trenera gra Stali zaczęła się poprawiać, co poskutkowało naprawdę dobrą końcówką w Ekstraklasie (punkty z zagłębiem Lubin, Jagiellonią Białystok, Lechem Poznać i Legią Warszawa).

W ostatnich dniach doszło również do zmian na fotelu prezesa. W oficjalnym komunikacie czytamy:

- Rada Nadzorcza Klubu FKS Stal Mielec SA informuje, że w dniu 22 grudnia 2020 roku podjęła decyzję o zmianie na stanowisku Prezesa Zarządu, powołując na to stanowisko w miejsce Pana Bartłomieja Jaskota – Pana Jacka Klimka.

Ta zmiana wydaje się jak najbardziej racjonalna. W ostatnich tygodniach mocno krytykowano zarząd za decyzje oraz chaotyczność. Organizacja Stali Mielec, lekko mówiąc, pozostawiało sporo do życzenia. Szczególnie mocno oberwało się prezesowi za wywiad po zwolnieniu trenera Dariusza Skrzypczaka.

- Jestem mielczaninem, przez 8 lat grałem w Stali w grupach młodzieżowych od trampkarza do juniora starszego. Przez 3 lata byłem również prezesem Stali Mielec, z którą awansowaliśmy wówczas do 3 ligi i zdobyliśmy 3 medale mistrzostw Polski juniorów, w tym złoty. Jestem również byłym sędzią piłkarskim, poprowadziłem ponad 250 meczów na różnych poziomach rozgrywkowych- mówi Prezes FKS Stal Mielec SA Jacek Klimek w rozmowie na łamach stalmielec.com

Celem strategicznym dla Stali jest utrzymanie i wywalczenie jak najwyższego miejsca w tym sezonie w Ekstraklasie. Kolejnym ważnym celem jest wzmocnienie pionu sportowego, przebudowa strukturalno-organizacyjna Klubu, rozwój Akademii Piłkarskiej PGE Stal Mielec oraz integracja społeczeństwa wokół Klubu. Przed mielczanami krótki okres przygotowawczy w Turcji, po którym powrócą do rozgrywek ligowych.

Stal planuje również wzmocnienia. szczególnie chodzi tutaj o transfery środkowego obrońcy oraz napastnika, ponieważ te pozycje kuleją najbardziej w ekipie Stali. Do Mielca mają trafić: obrońca Bartosz Rymaniak (nim interesuje się również Podbeskidzie, jednak większe szanse w tym wyścigu ma Stal) oraz napastnik Denis Laptev, który w 26 spotkaniach Dynamo Brest strzelił 11 bramek. Stal interesowała się również Aleksandarem Kolevem, ale ten transfer, NASZCZĘŚCIE, jest mało realny.