Łącznie 16 osób z Dębicy stanie przed sądem, które złamały zakaz ćwiczenia na siłowni wbrew obowiązującym przepisom.
Od poniedziałku 28 grudnia w Polsce obowiązuje kwarantanna narodowa. W tym czasie zamknięte pozostają m.in. galerie handlowe, stoki oraz hotele.

Taki zakaz dotyczy także siłowni oraz klubów fitness. Mogą jednak korzystać tylko i wyłącznie osoby kadry narodowej polskich związków sportowych. Reszta ma zakaz wstępu. Najwyraźniej jednak nie wszystkim się to spodobało. W Dębicy jedna z siłowni nadal pozostawała otwarta, a kilkanaście osób rzekomo brało udział w przygotowaniach do i tak fikcyjnych zawodów.

- Podczas kontroli policjanci zastali w lokalu jedną osobę z obsługi i 15 ćwiczących osób. Wszyscy zostali wylegitymowani. Wobec nich prowadzone będą czynności wyjaśniające o wykroczenie - czytamy na stronie podkarpackiej policji.

W związku ze złamaniem obowiązujących obostrzeń policjanci skierują notatki służbowe do Państwowej Inspekcji Sanitarnej, która może nałożyć na te osoby wysokie kary pieniężne. Do sądu, wobec tych 16 osób, zostaną także skierowane wnioski o ukaranie za popełnione wykroczenie.