Według niepotwierdzonych dotąd informacji Asseco Resovia Rzeszów ma już niemal skompletowany skład na przyszły sezon. Nowym atakującym klubu z Podkarpacia ma zostać Maciej Muzaj.
Nie minęła jeszcze nawet połowa obecnego sezonu, a już wygląda na to, że Asseco Resovia jako jeden z pierwszych klubów, ma niemal skompletowany skład na przyszły już sezon. Kilka tygodni temu klub z Podkarpacia podpisał na kolejne dwa lata umowę z obecnym trenerem Alberto Giulianim.

Jakiś czas temu media informowały także o innych planach transferowych Asseco Resovii. Zdaniem dziennikarza Polsatu Sport, Jerzego Mielewskiego, na celowniku klubu znalazły się takie gwiazdy jak Paweł Zatorski, Jakub Kochanowski, Aleksander Śliwka czy Bartosz Kwolek.

Klub przymierzał się także zakontraktowania nowego atakującego. Według włoskiego dziennikarza sportowego Gian Luki Pasiniego, na celowniku byli dwaj Polacy: Kamil Rychlicki oraz Maciej Muzaj. Podobno wybór padł na tego drugiego, ponieważ Rychlicki zdecydował się na przedłużenie kontraktu z obecnym klubem, Cucine Lube Civitanova.

26-letni atakujący ma już na swoim koncie bogaty dorobek, zarówno klubowy, jak i reprezentacyjny. W 2019 roku razem z Onico Warszawa zdobywał srebrny medal mistrzostw Polski, zaś w 2015 i 2017 brązowy medal.

Z kolei w 2019 roku z kadrą Polski zdobył brązowy medal w Siatkarskiej Lidze Narodów i Mistrzostwach Europy. Tego samego roku zdobył także srebro na Pucharze Świata.