Na wtorkowej konferencji prasowej, Rzecznik Prasowy Prezydenta przekazał jak postępują prace związane z renowacją Stadionu Miejskiego. Przedstawiono również postęp już wykonanych prac.
O rozpoczęciu prac na Stadionie Miejskim "Stal" informowaliśmy w artykule Ruszyła modernizacja Stadionu Miejskiego. Dziś, odbyła się konferencja podczas, której można było się zapoznać z wykonanymi już pracami oraz harmonogramem kolejnych.

- Na zaplanowane prace składają się następujące elementy: budowa nowego i nowoczesnego oświetlenia toru żużlowego oraz płyty boiska, przebudowa toru żużlowego oraz płyty stadionu wraz z podgrzewaniem, wymiana murawy na boisku treningowym i założenie nawodnienia tegoż boiska- mówił prezydent.

W związku z ty, że pogoda dopisuje, budowa nie ma opóźnień i idzie pełną parą. Renowacja umożliwi rozgrywanie na boisku meczów ekstraklasy jak i międzynarodowych. Tak w przypadku piłki nożnej jak i żużla. Jak zapewnili samorządowcy, plany modernizacji były na bieżąco konsultowane z PZPN-em oraz PZM-em.

- W tej chwili z placu budowy wywożona jest ziemia, w której miejsce zostanie wbudowane podgrzewanie płyty jak również nawodnienie i zostanie ułożona trawa naturalna. Podobnie na bocznym boisku- zapewniają samorządowców.

W styczniu zostaną wyburzone stare maszty oświetleniowe. Nowe maszty mają mieć wysokość 11 metrów co spełnia wszelkie wymogi licencyjne. Dodatkowo zapewniono, że nie ma obawy, że nowa murawa nie zakorzeni się i że będzie potrzebna ponowna jej wymiana.

Na remont stadionu od wielu lat wyczekiwał zarówno klub ZKS Stal Rzeszów jak i ekipa żużlowa, czyli obecny RzTŻ-t. Jest to również dobra wiadomość dla występującej w Fortuna 1 Lidze Apklan Resovii Rzeszów, która domowe meczwe rozgrywa przy ulicy Hetmańskiej.

Całkowity koszt prowadzonych inwestycji to prawie 11 milionów złotych. Planowane zakończenie remontu to 25 lutego 2021 r.