Na celowniku transferowym Asseco Resovii Rzeszów znalazł na kolejny sezon się Tine Urnaut. Słoweński siatkarz już kilka lat grał w PlusLidze, jest dobrze znany także obecnemu trenerowi "Pasiaków".
Wygląda na to, że Asseco Resovia bardzo mocno wzięła sobie do serca budowanie składu na przyszły sezon, w dodatku w tym najmocniejszym wydaniu. Według nieoficjalnych informacji do klubu z Rzeszowa mają dołączyć takie gwiazdy jak Maciej Muzaj, Bartosz Kwolek czy dwukrotny mistrz świata Paweł Zatorski. Więcej o tych wzmocnieniach pisaliśmy tutaj: PlusLiga: Maciej Muzaj dołączy do Asseco Resovii Rzeszów?

Teraz docierają do nas kolejne przecieki o planowanych wzmocnieniach klubu z Podkarpacia. Według włoskich dziennikarzy do zespołu na przyszły sezon ma dołączyć słoweńska gwiazda, Tine Urnaut. 32-latek jest doskonale znany polskim kibicom. W sezonie 2010/11 bronił barw Azoty Zaksa Kędzierzyn-Koźle, z którą zdobywał wicemistrzostwo Polski. Z kolei teraz występuje we włoskim zespole Power Volley Milano, do którego się przeniósł, po tym jak odszedł z chińskiego Fudan University Shanghai. W poprzednich latach występował także w innych włoskich klubach, takich jak Azimut Modena czy Itas Trentino.

Tine Urnaut doskonale jest znany także obecnemu trenerowi Asseco Resovii, Alberto Giulianiemu. Zdobywał z nim tytuł wicemistrza Europy w 2019. Słoweńska gwiazda ma także na swoim koncie inne tytuły. W 2015 roku także z reprezentacją zdobywał tytuł wicemistrza Europy. Z kolei w 2016, razem z Diatec Trentino, na finale Final Four Ligi Mistrzów w Krakowie, zdobył srebrny medal Ligi Mistrzów, gdzie został także wybrany najlepszym przyjmującym turnieju. W tym samym roku także z tym samym włoskim klubem zdobył brązowy medal na Klubowych Mistrzostwach Świata.