Firm Pfizer-Biontech opublikowała listę składników szczepionki na Covid-19. Co ciekawe nie ma tam microchipów ani informacji, iż jest ona wyprodukowana z ciał abortowanych dzieci.
Ilość fake-newsów, półprawd czy po prostu bredni produkowanych w ostatnich na temat szczepionki na Covid-19 przeszła jakiekolwiek wyobrażenia, a nieraz granice dobrego smaku.

Szok: brak microchipów oraz martwych ciał noworodków

Najgroźniejszym oczywiście mitem na temat nowopowstałej szczepionki był rzekomy fakt, jakoby zawierała ona microchipy, które miały za zadanie kontrolować osoby przyjmujące szczepionkę. Wstrzykiwać oczywiście miał je tam nie kto inny jak Bill Gates, właściciel Microsoftu, według korona-sceptyków twórca pandemii. Te tajne chipy miały ponoć za zadanie także śledzić każdy krok zaszczepionego człowieka. Do tych mitów odnosił się również sam Gates.

- Trudno mi się do tego odnieść, ponieważ teoria jest tak niedorzeczna, że nawet nie warto jej powtarzać - powiedział Gates.

Podkreślił tak, że przekazał 1,6 miliarda dolarów na program szczepień w uboższych krajach.

Jednak teorie o tajemnych microchipach, to nie jedyny fake-news, jaki się pojawił w ostatnim czasie. Kilka dni temu w jednej z gorzowskich parafii ksiądz podczas kazania ujawnił, że szczepionki na Covid-19 mają być produkowane z ciał dzieci pochodzących z aborcji.

- Wszystkie obecnie produkowane szczepionki na Covid-19 zostały wytworzone z wykorzystaniem ciał dzieci pochodzących z aborcji - powiedział, dodając: "Módlmy się za naukowców, aby wynaleźli szczepionkę niebudzącą kontrowersji moralnych - tak mówił ksiądz podczas kazania, czytamy na portalu radiozet.pl.

Co zatem wchodzi w skład szczepionki?

Kilka dni temu twórca pierwszej szczepionki na Covid-19, firma Pfizer-Biontech, podała do publicznej wiadomości listę składników. Oczywiście najważniejszym z nich jest fragment materiału genetycznego wirusa, zwany informacyjnym RNA (mRNA), które działa jak „genetyczny worek treningowy”, wprowadzony do organizmu po to, by ten nauczył się, jak walczyć z białkami, które umożliwiają wirusowi atak na nasze komórki.

- Wykorzystując informację genetyczną zawartą w mRNA szczepionki, komórkowy system biosyntezy białka wyprodukuje białko spike, a układ odpornościowy wytworzy przeciwciała neutralizujące to białko. Przeciwciała posłużą później do neutralizacji wirusa, jeżeli się nim zarazimy. Dzięki temu albo w ogóle nie będziemy chorować, albo łagodnie przejdziemy infekcję - czytamy w opisie tego najważniejszego składnika.

Pozostałe składniki szczepionki
- Lipidy lub substancje tłuszczowe, w tym: (4-hydroksybutylo) azanodiylo) bis (heksano-6,1-diylo) bis (2-heksylodekanian), 2 - [(glikol polietylenowy) -2000] -N, N-ditetradecyloacetamid, 1,2-distearoilo-snglicero-3-fosfocholina i cholesterol
- Chlorek potasu
- Fosforan potasu jednozasadowy
- Chlorek sodu (sól)
- Dwuzasadowy fosforan sodu, dwuwodny
- Sacharoza (cukier)