Od dziś ruszyła rejestracja osób na szczepienia na COVID-19. Jako pierwsi będą mogły to zrobić osoby powyżej 80. roku życia. Sprawdzamy listę placówek w Rzeszowie.
Od 27 stycznia w całej Polsce ruszył "Narodowy Program Szczepień". Jako pierwsi miały do tego prawo osoby z tzw. grupy "0", czyli medycy oraz inne osoby pracujące w służbie zdrowia. Według oficjalnych statystyk do dzisiaj liczba osób zaszczepionych na Podkarpaciu wynosi 1 753.

Z kolei od piątku 15 stycznia w całej Polsce ruszyła możliwość rejestracji szczepień na COVID-19. W pierwszej kolejności będą miały do tego prawo osoby powyżej 80. roku życia. Z kolei tydzień później, będą mogły to zrobić osoby powyżej 70. roku życia.

Szczepienia seniorów rozpoczną się od 25 stycznia. Także w dniach 18-22 stycznia zespoły wyjazdowe będą szczepić osoby mieszkające w DPS-ach.

Trzy sposoby rejestracji:

1. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię - 989

Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby.

Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

2. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl

System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście - będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację. Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni.

3. Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień
Jeżeli chcesz zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień - skontaktuj się z nim. Mapa i dane kontaktowe punktów szczepień dostępne są tutaj.

W wybranym przez Ciebie punkcie szczepień nie znalazłeś dogodnego terminu? Zadzwoń na infolinię NFZ pod numer 989. Konsultanci pomogą Ci znaleźć inny punkt szczepień niedaleko Ciebie z terminem, który Ci pasuje.

Punkty szczepień na COVID-19 w Rzeszowie

- CENTRUM MEDYCZNE PROMEDICA, ul. Plac Wolności
- CENTRUM MEDYCZNE PROMEDICA, ul. Zenitowa
- WOJSKOWA SPECJALISTYCZNA PRZYCHODNIA LEKARSKA SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ W RZESZOWIE, ul. Langiewicza
- PRZYCHODNIA PARKOWA, ul. Paderwskiego
- PODKARPACKIE CENTRUM MEDYCZNE, ul. Plac Dworcowy
- ZESPÓŁ OPIEKI ZDROWOTNEJ NR 2 W RZESZOWIE, ul. Fredry
- SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ MINISTERSTWA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI W RZESZOWIE, ul. Krakowska
- ASKLEPIOS, ul. Podwisłocze
- PODKARPACKIE CENTRUM LECZENIA CHORÓB CYWILIZACYJNYCH MEDICARPATHIA, ul. Witolda
- WOJEWÓDZKI OŚRODEK MEDYCYNY PRACY, ul. Hetmańska
- FORTITUDO, ul. Jana Pawła II
- LEKARZE HALINA BIŃKIEWICZ, AGNIESZKA MALEC SPÓŁKA PARTNERSKA, ul. Obr. Poczty Gdańskiej
- WOJEWÓDZKI ZESPÓŁ SPECJALISTYCZNY W RZESZOWIE, ul. Warzywna
- KLINICZNY SZPITAL WOJEWÓDZKI NR 2, ul. Lwowska
- NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ "SANUS", ul. Lubelska
- SAMODZIELNY PUBLICZNY ZESPÓŁ OPIEKI ZDROWOTNEJ NR 1 W RZESZOWIE, ul. Hoffmanowa
- RES-MED URBAN I PARTNERZY, ul. Zbyszewskiego
- NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ "SOKRATES", ul. Siemiradzkiego
- NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ "SOKRATES", ul. Graniczna
- NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ SANO, ul. Rejtana
- BUD-MED NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ, ul. Hoffmanowej
- LUX MED, ul. Kopisto
- LUX MED, ul. Jabłońskiego