Nie było żadnego zaskoczenia w meczu 1/8 finału. KS Developres Rzeszów w trzech setach wygrał na wyjeździe z ASOTRA Płomień Sosnowiec, awansując tym samym do ćwierćfinału.
To było spotkanie bez rewelacji. Siatkarki KS Developres Rzeszów w 1/8 finału Tauron Pucharu Polski pewnie ograły na wyjeździe 1. ligowy ASOTRA Płomień Sosnowiec. Rysice w każdym z trzech setów nie pozwoliły nawet rywalkom dojść do dwudziestego punktu. Siatkarki z Podpromia tym samym awansowały do ćwierćfinału turnieju, gdzie zmierzą się z odwiecznym rywalkami, czyli Grupa AZOTY Chemik Police.

Składy:
KS Developres Rzeszów:
Polańska, Krajewska, Rasińska, Stencel, Lazić, Fidon-Lebleu i Krzos

W każdym z trzech setów aktualne liderki oraz faworytki tego spotkania KS Developres Rzeszów pewnie dominował nad dużo słabszymi, 1. ligowymi siatkarkami ASOTRA Płomień Sosnowiec. Rysice nie miały żadnego problemu nad udokumentowaniem swojej wyższości nad beniaminkiem z niższej ligi.

Jednak ta wygrana to była zaledwie jak przejście przez gładki strumień w drodze do zdobycia Pucharu Polski. Prawdziwe wyzwanie siatkarki KS Developres Rzeszów czeka dopiero 10 lutego, w meczu ćwierćfinałowym. Rysice zmierzą się bowiem ze zdecydowanie silniejszym zespołem, czyli Grupa AZOTY Chemik Police.

Pytanie można zadać jedno: czy po ostatniej porażce w Policach siatkarki z Rzeszowa znalazły już taki patent na rywalki, który pozwoli im je pokonać i awansować do półfinału ? Odpowiedź na to pytanie poznamy 10 lutego.