Dwie oferty wpłynęły do miejskiego ratusza na modernizację zadaszenia na Stadionie Miejskim. W ciągu najbliższych kilku dni władze Rzeszowa podejmą decyzję o zwiększeniu środków na tę inwestycję.
Wygląda na to, że Rzeszów na poważnie wziął sobie do serca to, aby stadion miejski godnie prezentował się w przyszłorocznych rozgrywkach, zarówno piłkarskich, jak i żużlowych. Pod koniec grudnia ubiegłego roku miasto ogłosiło przetarg na modernizację zadaszenia nad lewą trybuną.

- Przy okazji kompleksowej przebudowy murawy oraz oświetlenia, chcemy także raz na zawsze załatwić problem z zadaszeniem, tak aby on już więcej nie przeciekał. Stadion musi być kompleksowo przygotowany do zbliżających się w szybkim tempie rozgrywek - tłumaczył Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Ferenca.

Głównym zadaniem potencjalnego wykonawcy będzie naprawa pokrycia dachowego oraz wymiana i uzupełnienie ubytków. Wykonawca będzie miał także za zadanie wykonanie systemu zabezpieczeń przed ewentualnym upadkiem.

Do ratusza wpłynęły łącznie dwie oferty na wykonanie tego zadania. Najkorzystniejsza z nich wynosi 1 390 327,92 zł, czyli o blisko 270 tys. zł więcej, niż początkowo zakładano. Co na to miasto ?

- W ciągu najbliższych kilku dni Pan Prezydent podejmie decyzję, czy zwiększyć środki na ten cel. Jeśli zostanie ona podjęta, miasto podpisze umowę z wykonawcą - mówi nam Artur Gernand z biura prasowego prezydenta Ferenca.