W przyszłym tygodniu rzeszowski magistrat wystąpi o pozwolenie na budowę Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego. Ratusz otrzymał już dokumentację.
Przypomnijmy: Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne to inwestycja, która ma powstać na miejscu obecnego stadionu CWKS Resovii. Powstanie m.in. kryta sześciotorowa bieżnia licząca 330 metrów, bieżnie rozbiegowe oraz strefa siłowni i fizjoterapii, a kryte trybuny mają pomieścić prawie 10 tysięcy kibiców.

W przyszłym tygodniu pozwolenie

Do ratusza wpłynęły już niezbędna dokumentacja projektowa. - W przyszłym tygodniu miejscy urzędnicy wystąpią o pozwolenie na budowę. Ta procedura powinna potrwać maksymalnie 60 dni. Zatem na przełomie lutego i marca chcemy ogłosić przetarg na wykonawcę - mówi nam Artur Gernand z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

Finansowanie tej inwestycji ma pochodzić z kilku źródeł. Wsparcie finansowe w wysokości 8 mln zł obiecał Marszałek Województwa Podkarpackiego, Władysław Ortyl. Taką samą kwotę zapisało także miasto w swoim budżecie. Reszta środków ma pochodzić z Ministerstwa Sportu.

Inwestycja podzielona na kilka etapów

Budowa Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego została podzielona na trzy etapy. W pierwszej kolejności zostanie przebudowana trybuna na tzw. "wale", czyli ta naprzeciwko zadaszonej. W drugiej kolejności powstanie kryta bieżnia o długości 130 metrów. Nad nią powstaną pomieszczenia sanitarne oraz szatnie. Najwyższy poziom trybun jest zarezerwowany na budowę profesjonalnej widowni.