Nemanja Markovic oraz Olivier Podhorin - to tych dwóch nowych obrońców wzmocniło szeregi beniaminka Fortuna 1. Liga Apklan Resovii.
Ciąg dalszy wzmocnień w składzie beniaminka Fortuna 1. Liga Apklan Resovii. Do rzeszowskiego klubu w ciągu ostatnich 24h dołączyło dwóch nowych obrońców.

Wczorajszym nabytkiem jest 28-letni słowacki środkowy obrońca Olivier Podhorin. Początek aktualnego sezonu spędził w szeregach słowackiego klubu FC Nitra, gdzie pełnił rolę kapitana. W słowackiej ekstraklasie rozegrał 94 mecze, strzelając 9 bramek oraz zaliczając dwie asysty.

- Resovia ma swoją długą historię, sam Rzeszów to bardzo piękne miasto. Jestem szczęśliwy, że mogę być w tej drużynie. Cieszę się, że podpisałem tutaj kontrakt. Kiedy rozpoczną się mecze, mam nadzieję, że będziemy sobie dobrze radzić w lidze i pozostaniemy w niej - powiedział dla mediów klubowych Podhorin.

Z kolei drugim nabytkiem na liście Apklan Resovii jest Nemanja Markovic. 28-letni środkowy obrońca został sprowadzony z serbskiego Zeleznicara Pancevo rywalizującego w Prva liga Srbije, gdzie rozegrał 14 spotkań. Jest to druga klasa rozgrywek w Serbii, po najwyższej Meridijan Superlidze. Wcześniej był on także między innymi zawodnikiem znanego czarnogórskiego Rudara Pljevlja.

Jego przejście możliwe było na zasadzie wolnego transferu. Nemanja Marković związał się z naszym Klubem na pół roku z opcją przedłużenia kontraktu na rok.