Intensywne opady śniegu spowodowały, że na wielu odcinkach dróg krajowych i wojewódzkich zwłaszcza w powiatach jasielskim, strzyżowskim i krośnieńskim występują utrudnienia w ruchu.
W większości przypadków spowodowane są one blokowaniem dróg przez samochody ciężarowe, jednak od rana podkarpaccy policjanci otrzymali również kilkanaście zgłoszeń dotyczących zdarzeń drogowych.

W powiecie jasielskim największe utrudnienia występowały dziś rano:
- na drodze wojewódzkiej nr 992 relacji Jasło - Nowy Żmigród,
- na ulicy 17 Stycznia w Jaśle, samochód ciężarowy blokował jeden pas ruchu,
- na drodze wojewódzkiej nr 993 w miejscowości Łysa Góra, gdzie samochód ciężarowy blokowałjeden pas ruchu.

Intensywne opady śniegu spowodowały poranny paraliż również na głównych trasach komunikacyjnych powiatu krośnieńskiego. W godzinach porannych zablokowane było rondo w Miejscu Piastowym, gdzie krzyżują się drogi krajowe nr 19 i 28, prowadzące do przejścia granicznego w Barwinku oraz w kierunku Sanoka.

Samochody ciężarowe z trudem pokonywały wzniesienia w Rogach, Woli Komborskiej oraz Węglówce, w wyniku czego tworzyły się zatory.

O godz. 6.20, na drodze wojewódzkiej nr 988 w Dobrzechowie doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z busem. Dwie osoby – kierowca i jeden z pasażerów busa, zostały przewiezione do szpitala. Jak wstępnie ustalili policjanci, ciągnik siodłowy z naczepą najechał na tył busa. Obydwa auta jechały w kierunku Strzyżowa. Kierowcy byli trzeźwi.

W miejscu zderzenia ruch odbywał się wahadłowo. Utrudnienia trwały do godziny 11.

Od rana w powiecie strzyżowskim utrudnienia były również na drodze krajowej nr 19 w Połomi, na drodze wojewódzkiej 986 w Szufnarowej oraz nieprzejezdna była droga wojewódzka nr 988 w Gliniku Charzewskim.

Tuż po godz. 7 na DW877 w miejscowości Wola Mała autobus na oblodzonej drodze zjechał na pobocze i uderzył w barierki. Aby uwolnić kierującego i dwóch pasażerów z zablokowanego pojazdu strażacy musieli wybić szybę. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Prognozy pogody na najbliższe dni nie napawają optymizmem. Jutro będzie podobnie!