Ze zdobytych przez nas informacji wynika, że pod ciężarem mokrego śniegu do środka zawalił się dach hali dawnego sklepu Tesco. Na miejscu są już służby ratunkowe.

Do budynku hali po dawnym sklepie Tesco przy ul. Broniewskiego w Rzeszowie dobudowana jest hala o konstrukcji stalowo-aluminiowej. Hala przykryta jest plandekami.

Jak mówią świadkowie, dach zawalił się do środka hali.

Na miejscu jest policja i straż pożarna.

Służby wyjaśniają okoliczności zdarzenia i sprawdzają, czy ktoś był wewnątrz.

[Aktualizacja godz. 20.25]
Tuż po godzinie 18.00 pod naporem ciężkiego, mokrego śniegu zawalił się dach hali magazynowej dostawionej do hali dawnego Tesco przy ul. Broniewskiego 1 w Rzeszowie. Hala, której dach uległ zawaleniu to konstrukcja aluminiowo-stalowa tzw. namiot. Jej dach pokryty jest plandeką. Powierzchnia dachu to około 900 - 1000 m kw.

Jak mówią świadkowie, pracownicy sklepu w ciągu dnia próbowali zrzucić śnieg z dachu. - W pewnym momencie, gdy pracowałem w ogródku, słyszałem takie trzeszczenie, jakby hala pracowała - mówi rzeszow112.pl jeden z okolicznych mieszkańców.

Policjanci i strażacy zabezpieczyli i ogrodzili teren wokół obiektu policyjną taśmą.

- Jutro na miejsce przybędzie nadzór budowlany - mówi nam jeden z funkcjonariuszy.

Ze zdobytych przez nas informacji wynika, że w zawalonej hali przechowywano części do motocykli. Nikt nie odniósł obrażeń.

Zobacz live z miejsca zdarzenia: