Policjanci jarosławskiej komendy podjęli decyzję o wydaniu nakazu opuszczenia mieszkania i zakazie zbliżania się do niego przez 64-letniego mieszkańca gminy Jarosław. Mężczyzna od dłuższego czasu stosował przemoc wobec swojej partnerki.
Kilka dni temu, jarosławscy mundurowi zostali powiadomieni o przemocy domowej, której miał dopuszczać się mieszkaniec gminy Jarosław. Policjantów na pomoc wezwała kobieta, która czuła się zagrożona zachowaniem swojego konkubenta. Mężczyzna od dłuższego czasu miał stosować wobec niej przemoc fizyczną i psychiczną oraz groził jej pozbawieniem życia.

Interweniujący na miejscu policjanci ustalili, że mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Sprawca przemocy domowej został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Aby skutecznie przeciwstawić się agresji mężczyzny wobec ofiary przemocy, mundurowi skorzystali z nowego prawa-ustawy antyprzemocowej. Zebrane w tej sprawie informacje jednoznacznie wskazywały na konieczność odizolowania agresora. Funkcjonariusze wydali mężczyźnie nakaz opuszczenia lokalu i zakaz zbliżania się do niego i jego bezpośredniego otoczenia.

64-latek, mógł zabrać z mieszkania jedynie przedmioty osobistego użytku oraz rzeczy niezbędne do wykonywania pracy.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Jarosławiu. Za znęcanie się psychiczne i fizyczne grozi do 5 lat pozbawienia wolności.