W czwartek, 28 stycznia 2021, około godziny 13.30 u zbiegu ulic Armii krajowej i Paderewskiego doszło do zdarzenia peugeota i forda. Jedna osoba została odwieziona ddo szpitala
- Kierujący pojazdem marki Ford Ranger, 70- letni mieszkaniec Rzeszowa, wyjeżdżając z ulicy Paderewskiego, wjechał na skrzyżowanie z ul. Armii krajowej i zatrzymał się na pasie ruchu przeznaczonym do zawracania. W trakcie wykonania manewru zderzył się z kierujących peugeotem 36 latkiem - mówi nadkomisarz Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

W wyniku zderzenia ranny został 37-letni pasażer peugeota. Mężczyzna został przewieziony do szpitala

- Ruszyliśmy ze świateł i normalnie jechaliśmy Armii Krajowej - mówi nam pasażer peugeota. - Kierowca forda chcąc zawrócić, wyjechał nagle z Paderewskiego wprost na pas zawracania, nie daliśmy rady wyhamować i doszło do zderzenia - relacjonuje świadek zdarzenia.

Najprawdopodobniej masywny pojazd wystawał poza pas lewoskrętu. W tym czasie prawidłowo jadący kierowca peugeota nie zdążył wyhamować i uderzył w tył forda. Siła uderzenia była tak duża, że forda obróciło o 180 stopni!

-Sprawa zostanie wyjaśniona przez policjantów referatu ds. wkroczeń i przestępstw w ruchu drogowym - mówi nadkom. Adam Szeląg z KMP w Rzeszowie.

Obydwaj kierowcy byli trzeźwi.