Dla Podkarpacia obecnie obowiązują ostrzeżenia o oblodzeniu i intensywnych opadach śniegu. Ostrzeżeniami zostało objęte woj. podkarpackie, natomiast na południowym zachodzie ostrzeżenia zakończyły się.
Prognozuje się temperaturę minimalną w nocy miejscami od -17°C do -15°C. Wiatr o średniej prędkości do 10 km/h oraz silny mróz i opady marznącego deszczu.

Ostrzeżenia meteo 1° na silny mróz zostały wydane również dla woj. małopolskiego, podkarpackiego, śląskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, mazowieckiego i podlaskiego. Prognozuje się temperaturę minimalną w nocy miejscami od -17°C do -13°C.

W Rzeszowie:
- Temperatura od -4 do -12 °C
- Ciśnienie 1007.11 hpa.
- Prędkość wiatru 17.3 km/h
- Wilgotność 90 %

Mapa zagrożeń meteo- mróz


Na południu kraju wciąż obowiązują i są wydawane ostrzeżenia. Obecnie obowiązują o:
- intensywnych opadach śniegu.
- oblodzeniu-marznących opadach.

Jak dodali drogowcy, błoto pośniegowe występuje na terenie woj. lubelskiego w południowej jego części oraz na: dk 63 na odc. Łuków – Biardy, na dk 76 na odc. Łuków – Kienkówka, w woj. świętokrzyskim w północnej oraz wschodniej jego części, oraz w woj. podkarpackim na dk 19 na odc. Nisko – przy granicy z woj. lubelskim.

Opady śniegu występują na terenie woj. podlaskiego, pomorskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, lubelskiego, łódzkiego, warmińsko-mazurskiego, opolskiego, wielkopolskiego, podkarpackiego, mazowieckiego i dolnośląskiego.

Mapa synoptyczna IMGW