Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy zaatakowali przypadkowych mieszkańców Wydrzy w powiecie tarnobrzeskim. Jeden z pokrzywdzonych został uderzony szklaną butelką w głowę. Sprawcy usłyszeli łącznie 6 zarzutów popełnienia przestępstw. Najmłodszy z zatrzymanych był poszukiwany trzema listami gończymi.
W ubiegłą niedzielę, dyżurny otrzymał zgłoszenie o pobiciu mężczyzny w miejscowości Wydrza w gminie Grębów. Z relacji zgłaszającego wynikało, że gdy wracał pieszo do domu, został zaczepiony przez nieznanych mu mężczyzn i pobity. Jeden z napastników miał uderzyć go szklaną butelką w głowę. Pokrzywdzony zapamiętał rysopisy mężczyzn i przekazał je mundurowym.

W tym czasie dyżurny odebrał kolejny telefon od mieszkańca Wydrzy. Zgłaszający skarżył się, że gdy jechał rowerem, został zaczepiony przez nieznanych mu mężczyzn. Agresywni nieznajomi grozili mu pobiciem, następnie odjechali autem. Przekazane przez rowerzystę rysopisy mężczyzn, odpowiadały tym przekazanym przez pobitego pieszego.

Na miejsce zdarzenia skierowano dodatkowe patrole. Dzięki sprawnej wymianie informacji już po kilku minutach mundurowi zatrzymali osobowego volkswagena. Do policyjnego aresztu trafili trzej mężczyźni: 22-letni mieszkaniec Tarnobrzega, 29-letni mieszkaniec gminy Nowa Dęba i 26-latek z powiatu niżańskiego. Żaden z nich nie potrafił racjonalnie wyjaśnić swojego zachowania. Jeden z zatrzymanych twierdził, że chciał tylko poćwiczyć boks.

Policjanci ustalili, że 22-latek jest poszukiwany przez sąd trzema listami gończymi w celu odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 2 lat i zarządzeniem wydanym przez prokuratora w celu ustalenia jego miejsca pobytu. Młody mężczyzna został przekazany do zakładu karnego.

Policjanci przedstawili podejrzanym łącznie 6 zarzutów. Prokurator zastosował wobec 26 i 29-latka środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru zakazu kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonych.

Za popełnione czyny mężczyznom grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.