Dwujęzyczne Liceum Uniwersyteckie w Rzeszowie coraz wyżej w prestiżowym rankingu ogólnopolskim „Perspektywy”. Barańczak odnotował awans aż o 194 miejsc względem poprzedniego roku i znalazł się w gronie trzech najlepszych liceów w Rzeszowie.
Dwujęzyczne Liceum Uniwersyteckie im. Stanisława Barańczaka otrzymało już po raz trzeci prestiżową "Srebrną Tarczę 2020" w rankingu najlepszych liceów ogólnokształcących w Polsce, ogłaszanym corocznie przez Fundację Edukacyjną "Perspektywy".

Zestawienie ujmuje szkoły najlepiej przygotowujące do podjęcia studiów. Na wysokie miejsce złożyły się doskonałe wyniki egzaminów maturalnych, dzięki którym nasi absolwenci bez problemu kontynuują naukę w renomowanych uczelniach w Polsce i za granicą.

Dwujęzyczne Liceum Uniwersyteckie znalazło się w gronie trzech najlepszych liceów w Rzeszowie, obok Liceum Ogólnokształcącego Sióstr Prezentek oraz II Liceum Ogólnokształcącego, awansując z piątego miejsca w ubiegłym roku na trzecie w rankingu rzeszowskich liceów. Wśród szkół w całym województwie DLU znalazło się na wysokim, siódmym miejscu. W rankingu ujmującym tysiąc najlepszych szkół ogólnokształcących z całej Polski, Barańczak odnotował jeden z największych awansów względem poprzedniego roku. Doskonałe, 215 miejsce w kraju, to o 194 pozycje wyżej w rankingu Perspektyw niż w 2020 roku.