W środę, 10 lutego 2021 w Brzózie Królewskiej w powiecie leżajskim na Podkarpaciu doszło do tragicznego wypadku. W wyniku zdarzenia mazdy z dodgem zginął kierujący mazdą i pasażer dodga. Droga W 875 całkowicie zablokowana. Policjanci zorganizowali objazdy.
Wypadek wydarzył się na prostym odcinku drogi w lesie miedzy Wolka Sokołowską a Brzózą Królewską. W wyniku zdarzenia samochodów marki Mazda oraz Dodge zginęli kierujący mazdą i pasażer dodga. Droga Wojewódzka nr 875 całkowicie zablokowana. Policjanci zorganizowali objazdy.

Mieszkańcy znający ten odcinek drogi mówią, że dziś w tym miejscu droga nie była należycie odśnieżona i posypana. Inni wskazują, że na tym odcinku często kierowcy jeżdżą za szybko.

Jak informują kierowcy, droga w stronę Sokołowa jest nieprzejezdna. Policja kieruje na objazd przez Wolke oraz Hucisko.


Zdjęcie z miejsca wypadku na adres redakcja@rzeszow112.pl przesłał nam Wiesiek.eu - dziękujemy!

[Aktualizacja, 11.02. godz. 9.21]
Wczoraj około godz. 16, policjanci z Leżajska otrzymali zgłoszenie o wypadku, do którego doszło w Brzózie Królewskiej, na drodze wojewódzkiej nr 875. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący mazdą, jadąc w kierunku Sokołowa, w trakcie wyprzedzania innych pojazdów, zderzył się z nadjeżdżającym z naprzeciwka dodgem.

40-latek kierujący mazdą jechał sam, natomiast dodgem podróżowały dwie osoby - 57-letni mieszkaniec powiatu leżajskiego i 30-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego, który był pasażerem.

W wyniku zderzenia się pojazdów na miejscu zginęły dwie osoby, kierowca mazdy i pasażer dodga. Do szpitala trafił kierujący dodgem.

Funkcjonariusze pracujący na miejscu zdarzenia, pod nadzorem prokuratora, wykonali czynności procesowe, które pozwolą na dokładne wyjaśnienie przyczyn i okoliczności wypadku.