Po blisko 14 latach Stanisław Sieńko zrezygnował z funkcji wiceprezydenta Rzeszowa. W tym czasie odpowiadał m.in. za sport oraz kulturę.
- Wszyscy wiceprezydenci, czyli Stanisław Sienko, Marek Ustrobiński i Andrzej Gutkowski są na trzymiesięcznym wypowiedzeniu. Konsultujemy się z prawnikami, czy będzie to wypowiedzenie ze świadczeniem pracy, czy bez- informuje nas Artur Gernard z biura rzecznika Urzędu Miasta Rzeszowa.

O swoi odejściu poinformował dziś Stanisław Sienko, umieszczając wpis na swoim oficjalnym profilu, na portalu społecznościowym

- Dzień dzisiejszy jest ostatnim dniem mojej służby Miastu Rzeszów. Dziękuję Mieszkańcom i moim współpracownikom, którzy poświęcali dla dobra Rzeszowa swoje umiejętności, wiedzę i doświadczenie. Ostatnie dokonania nie byłyby możliwe bez zespołowej pracy wielu ludzi z różnych instytucji, wydziałów rzeszowskiego magistratu, jednostek miejskich czy spółek. Wszystkim przyświecał jeden wspólny cel- rozwój Rzeszowa i regionu oraz troska o Mieszkańców. - napisał.

Stanisław Sienko prawie 14 lat był Zastępcą Prezydenta Miasta Rzeszowa Tadeusza Ferenca. - W ciągu tych lat samorząd miejski zrealizował szereg inwestycji, przybyły miejsca pracy. Inwestycje w infrastrukturę miejską, edukację, ochronę zdrowia, komunikację, kulturę, sport i wypoczynek sprawiły, że Rzeszów jest dzisiaj miastem nowoczesnym i przyjaznym mieszkańcom. - podkreślił.