Osoba, która przedstawia się jako 23-letnia Sabina, a właściwie Norbert Bobin w czasie zmiany płci, to oszustka? Wszystko na to wskazuje! Zobacz efekty naszego śledztwa.
Przedstawiający się jako Sabina (Norbert) Bobin, 23-latek ogłosił zamiar kandydowania na prezydenta Rzeszowa. O poglądach i wstępnych tezach programowych kandydatki napisała poniedziałkowa Gazeta Wyborcza. Kim jest tajemnicza osoba z Warszawy, co o niej wiadomo? Czy to "agent TVP INFO", asystent posła Brauna, członkini młodzieżówki PO, działaczka strajku kobiet, a może zwyczajny oszust?


Asystent(ka) posła Grzegorza Brauna?

Sabina Bobin znana jest ze strajków przedsiębiorców. Brała w nich udział w maju 2020 roku. TVP INFO podaje również informację, iż była "społecznym asystentem" posła Grzegorza Brauna.

Ze zdobytych przez nas informacji wynika, że podczas strajku przedsiębiorców, który odbył się 8 maja, poseł Braun za asystentów społecznych uznał wszystkich uczestniku strajku. W ten sposób chciał pomóc im ominąć policyjną blokadę. Nie był zatem zapewne świadomy komu konkretnie "asystenta społecznego" przyznaje. Sprawę podchwycili dziennikarze TVP INFO, którzy w 2020 roku przeprowadzili kilka wywiadów z Sabiną Bobin.

Agent TVP INFO?!

Adrian Gąbka, dziennikarz TVP INFO przez satyryczny profil SokzBuraka został oskarżony o wcielanie się w role Sabiny Bobin. - Wy już nawet kłamać nie potraficie. Pan Sabina - pracownik TVP - pisano na twitterze.


Informacje te Adrian Gąbka zdementował na swoim profilu. - Trolli z profilu SokzBuraka proszę o nierozpowszechnienie fake newsa, którego już tutaj wielokrotnie dementowałem. Zdjęcie nie wystarczyło, więc publikuję wideo z surówki. Nie przebieram się za kobiety, a fake newsami pokazujecie swoje prawdziwe intencje - napisał.


Młodzi Demokraci nie znają

Sabina Bobin miała być działaczką Młodych Demokratów, którzy są młodzieżówką Platformy Obywatelskiej. Liderzy organizacji zdementowali te informacje.

Julita Widak z Młodych Demokratów dodaje, iż nikt z działaczy nigdy nawet nie słyszał o Sabinie Bobin.

Lewica: to oszustwo!

Od znajomości z kontrowersyjną kandydatką Bobin odcinają się także osoby zrzeszone w Podkarpackiej Manifie, Strajk Kobiet i inne organizacje lewicowe działające na Podkarpaciu. - - Myślę, że to fake news, to na pewno nie jest nikt od nas, nie znam tej osoby - mowi Agnieszka Itner, liderka Strajku Kobiet na Podkarpaciu. Osoby z Podkarpackiej Lewicy sugerują, że to jawne oszustwo. - Na prezydenta miasta może kandydować osoba, która ukończyła 25 lat, a ta osoba podaje, że ma 23 lata. Na moje oko to jawne oszustwo - podsumowuje Agnieszka Itner.
Prosimy podkarpackich działaczy, aby zapytali o Sabine Bobin w Warszawie. - Moi znajomi z Kampanii Przeciw Homofobii (największa organizacja osób LGBT przyp. red.) jej nie kojarzą - mówi nam Jakub Gawron, współtwórca Atlasu Nienawiści.

Sabina Bobin: realna osoba, czy żartowniś?

O Sabinie Bobin trudno znaleźć informacje w internecie. Z publikacji Wyborczej wiemy, że ma konto na twitter. Przeszukując sieć, znajdujemy stronę internetową jednego z kandydatów na prezydenta RP. "Artur Głowacki - niezalezny i bezpartyjny kandydat na prezydenta RP" promuje Sabinę Bobin jako kandydata na Prezydenta... Warszawy! To jest dla nas wystarczający dowód na to, aby uznać, że całe zamieszanie z Sabiną Bobin to fake news!

Kim jest Artur Głowacki?

Artur Głowacki jak twierdzi, mieszka w Piecniku koło Wałcza (województwo zachodniopomorskie). Jest byłym żołnierzem zawodowym, który "wygrał w totka". Informuje, że jest przedsiębiorcą, który prowadzi swoje biznesy w Niemczech i Australii. W swej działalności publicznej zachęca internatów do wpłat datków na jego kampanię wyborczą, która trwa nieustająco. Był już kandydatem na prezydenta Wałcza i Gdańska. Kandydował również prezydenta RP w 2020 roku i już rozpoczął swoją kampanię na Prezydenta RP w... 2025 roku!

Potencjalnym asystentom obiecuje pracę w komisji wyborczej i atrakcyjne wycieczki do Egiptu. Swoje poglądy określa jako "bliskie do Konfederacji". Na swojej stronie zestawia nagranie ze ślubu popularnych aktywistów gejowskich Jakuba i Dawida z nagraniem z mszy świętej. Są też nagrania rozmów telefonicznych Sabiną Bobin z Lublina w roli głównej! [Aktualizacja 19.02] Oryginalne nagrania zniknęły z internetu. Pozostał jedynie niemy wywiad z Sabiną Bobin:


Słuchając i oglądając nagrania odnosimy wrażenie, że Sabina Bobin nie do końca wie, w czym uczestniczy. Podczas rozmów z Arturem Głowackim zadaje różne pytania, nie dowierza w przedstawiane informacje. Słychać, że obydwie osoby pragną rozgłosu i gotowe są zrobić wiele, aby było o nich głośno. Nie jesteśmy jednak pewni, czy Sabina Bobin bierze świadomy udział w tych działaniach?


[Aktualizacja 19.06]
Kandydatka na prezydenta Rzeszowa zapowiedziała konferencję prasową. - Moja konferencja prasowa jako niezależnej kandydat na Prezydenta Miasta Rzeszów odbędzie się w dniu 24 lutego o godz. 12.30 przed urzędem miasta Rzeszowa mieszczącego się w Rzeszowie przy ulicy Rynek 1, 35-064 Rzeszów. Serdecznie Zapraszam - czytamy na profilu Sabiny Bobin.

Będziesz na tym wydarzeniu?