Komisarz wyborczy dla Rzeszowa, sędzie Marcin Dudzik, podjął oficjalną decyzję o wygaśnięciu mandatu Tadeuszowi Ferencowi jako prezydentowi Rzeszowa.
W środę o godz. 10 sędzia Marcin Dudzik, komisarz wyborczy dla Rzeszowa, podjął oficjalną decyzję o wygaszeniu mandatu Tadeuszowi Ferencowi w roli prezydenta Rzeszowa.

- Mandat prezydentowi Tadeuszowi Ferencowi został wygaszony 10 lutego. Tego samego dnia złożył on stosowny wniosek do komisarza wyborczego dla Rzeszowa - czytamy w postanowieniu na stronie PKW w Rzeszowie.

Na postanowienie Zainteresowanemu przysługuje skarga do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w ciągu 7 dni, którą trzeba wnieść przy pomocy Komisarza Wyborczego. Jednak ustawa o samorządzie w dokładny sposób nie precyzuje, czy taka decyzja ma się uprawomocnić, aby wojewoda mógł złożyć wniosek do premiera o przydzielenie komisarza.

Niemniej jednak Wojewoda Ewa Leniart musi złożyć taki wniosek niezwłocznie. Nowy komisarz będzie miał min. 90 dni na rozpisanie nowych wyborów. Teoretycznie powinny się one odbyć już 9 maja, jednak ze względu na trwająca pandemię, sytuacja może się przeciągać nawet miesiącami.