Rozstrzygnięto konkurs na realizację zadań w zakresie sportu w 2021 roku w Rzeszowie. Skromną dotację otrzymała żużlowa 7R Stolaro Stal Rzeszów.
Żużlowa 7R Stolaro Stal Rzeszów otrzymała miejskie dotacje w dwóch kategoriach. Na szkolenie juniorów i adeptów szkółki żużlowej na konto klubu wpłynie 15 tys. zł, dwa razy więcej rzeszowscy żużlowcy otrzymają na drużynę seniorów. Tutaj kwota dotacji to 30 tys. zł. Suma miejskich dotacji na realizację zadań w zakresie sportu w Rzeszowie w 2021 roku wyniosła ponad 2,5 mln zł. Kwota ta nie powala na kolana i jest znacznie mniejsza, chociażby od pierwszoligowych Cellfast Wilków Krosno, które otrzymały 170 tys. zł.

Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że 7R Stolaro Stal Rzeszów złożyła wniosek o przesunięcie startu rozgrywek 2 Ligi Żużlowej. Okazuje się, że do końca kwietnia Stal może nie mieć, gdzie jeździć, bo na stadionie jest robiona podgrzewana murawa i odwodnienie liniowe. Zima torpeduje prace związane z montażem podgrzewanej murawy oraz odwodnienia liniowego. Wiele wskazuje na to, że prace na Stadionie Miejskim potrwają do końca kwietnia co uniemożliwi rozgrywanie tam meczów żużlowych.